Pazar'da Geleneksel Türk Okçuluğu Salonu Açıldı

Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapımı tamamlanan geleneksel Türk okçuluğu salonunun açılışı yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan açılış Pazar'da ilk kez gerçekleştirildi.

Pazar'da Geleneksel Türk Okçuluğu Salonu Açıldı

CEVAHİR TOPALOĞLU

Atalarımızın mirası, kültürel geçmişimizin en önemli unsurlarından biri olan okçuluk sporunun yaşatılacağı salonda, kültürel değerlerin ayrılmaz bir parçası olan Ata sporu okçuluk ile öğrencilerin fiziksel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak, milli ve manevi duygularının gelişimine katkı sağlamak, spor yaparak öğrencilere başarılı ve disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak için Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Okçuluk salonu açılışı geçekleştirildi.

Açılış kurdelesini kesen Pazar ilçe Kaymakamı Mustafa Akın ve beraberindekiler ok atarak ata sporuna destek verdiler.

Açılışa, Pazar ilçe Kaymakamı Mustafa Akın, Pazar Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Kibaroğlu, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Metin Demir, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2023, 20:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pazarlı42
Pazarlı42 - 4 ay Önce

Şehrimize hayırlı olsun. İnşaAllah bütün öğrenciler istifade ederler

Pazar42
Pazar42 - 4 ay Önce

Pazarımıza hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER