HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KAPSAMINDA EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Murgul Halk Eğitimi Merkezi kursiyer ve usta öğreticileri tarafından üretilen ürünlerin sergilendiği yılsonu el sanatları sergisi düzenlenen törenle açıldı.

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KAPSAMINDA EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Turgut Topal

ARTVİN- Hayat Boyu Öğrenme Haftası ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Murgul Halk Eğitimi Merkezi kursiyer ve usta öğreticileri tarafından üretilen ürünlerin sergilendiği yılsonu el sanatları sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Açılış töreni Borçka Kaymakamı (Murgul Kaymakam Vekili) Ali Osman Bulat, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Odabaş, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, "Eğitim kenti güzel Artvin'imizde çocuklarımıza iyi olanaklar sunarak yarınlara hazırlamak için Artvin Milli Eğitim Ailesi olarak büyük bir gayret gösteriyoruz. Bu gayretlerimizin önemli bir kısmını da okul dışında kalan bireylere hayat boyu öğrenme imkânları olarak sunuyoruz" dedi.

Acar, 2021 yılında ilimizde açılan kurslara 10000'in üzerinde vatandaşımızın katıldığını ifade ederek serginin hazırlanmasında emekleri olan personele teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Program protokol üyelerinin Bakır İşleme, Mefruşat, Elde Kilim Dokuma, Tığ Örücülüğü, Geleneksel El Sanatları, Saç Bakım ve Yapımı kurslarında üretilen ürünlerin sergilendiği bölümleri gezerek bilgi almalarının ardından tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER