1. KAZIM KOYUNCU KÜLTÜR- SANAT VE ÇOCUK FESTİVALİ YAPILDI

Hopa Kültür ve Sanat Evi tarafından düzenlenen 1. Kazım Koyuncu Kültür- Sanat ve Çocuk Şenliği yapıldı.

1. KAZIM KOYUNCU KÜLTÜR- SANAT VE ÇOCUK FESTİVALİ YAPILDI

Hayati Akbaş

HOPA- Hopa Kültür ve Sanat Evi tarafından düzenlenen 1. Kazım Koyuncu Kültür- Sanat ve Çocuk Şenliği yapıldı.

Etkinlik Kazım Koyuncu anısına Sugören Yeşilköy’de bulunan anıt mezarına Bisiklet Turu düzenlemesi ile başladı.. Bisiklet severlerin katıldığı etkinlik Anıt mezar başında yapılan konuşmalar ardından Hopa’ya dönüşle sona erdi.

Etkinlik aynı gün Hopa Belediyesi önünde düzenlenen çocuk şenliği ile devam etti. Şenlikte çocukların Kültür evindeki etkinliklerde atölyelerde yaptıkları çalışmaların performansının sergilenmesi ve ardından çocukların gönüllerince eğlendiği coşkulu bir şekilde sona erdi.

Günün üçüncü etkinliği de Belediye parkında Erdal Güney söyleşisi ile devam etti. Belediye Başkanı Taner Ekmekçinin de katıldığı söyleşi yoğun ilgi gördü

İlk günün son etkinliği ise Hopa TSO Atatürk Konferans salonunda düzenlenen ”Sayın Yargıç” isimli tiyatro gösterisi oldu. Salonu dolduran Hopalı tiyatro severler oyunu büyük bir ilgi ile izlediler.

Etkinliğin ikinci gününde Hopa Kültür ve Sanat evinde satranç turnuvası düzenlendi.

Etkinliğin son gününde ise Hopa sahili Kazım Koyuncu sahnesinde düzenlenen ve Borçka Belediyesi Kadın Korosu, Erdal Güney ve Niyazi Koyuncu konseri ardından sona erdi. Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’in de izlediği konsere Hopalılarda tribünleri doldurarak yoğun ilgi gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER