“ Kiminle yürüyeceksin Türkiye!”


Abdurrahman Akın

Abdurrahman Akın

Okunma 02 Haziran 2015, 09:58

Seçime giderken ; sandığın bir tarafında memleketin evlatlarının yoklar için de kıvrandığı, sandığın diğer tarafında ise sefahat sofrasında maddi geleceğini garanti altına alanların haz ve gururunu yaşadığı bir Türkiye tablosuyla karşı karşıyayız!..
Dilimizin döndüğünce, yıllardır “uyanan yok mu?” diye avazımız çıktığı kadar feryat etsek de, “uyananlarımızın” sayısını öğrenmeye şunun şurasında birkaç gün kaldı…
İnanılır gibi değil, milletimiz kör ve sağır gibi!
Bugüne kadar inandığı ne varsa gözünün önünde suiistimal edilirken, elleri patlarcasına bu sıradanlığa alkış tutan yığınlar olarak karşımıza çıkıyor ve kalbimizde ki son umudu sandığa gömecek mi hep birlikte göreceğiz bu seçimde!..
Allah’ın emri olan din; meydanlarda insanları tehdit ve kandırma aracı olarak kullanılıyor ve bunlara kanan halkın içler acısı hali vicdanları yaralıyor!
Bu acı, belki de birçok dostumu üzen ifadeleri kullanmama sebep olan hikâyeyi hepimiz yıllardır izliyor ve yaşıyoruz…
Bu hikâyeyi gözü kara ve büyük bir hazla izleyenlerin iç dünyalarını bilemem! Ama dışardan bakan objektif bir göz olarak rahatlıkla şu tespiti yapabilirim; iç dünyanızda ki, sizi siz yapan kırmızıçizgilerinizi çoktan maddi çıkarlara terk etmiş, gözünüz gerçeklere kapanmıştır!
Hala görmüyor musunuz?
Kalplerinizde ki sıcacık din duygusunu istismar ede ede öldürdüklerini?!
İç dünyamızda ki bu samimi duyguları terk ettikten bu yana; aramızda ki muhabbet bitti, yerini nerdeyse düşmanlık aldı!..
Milletin içinde ki samimi din duygusunu istismar edenler ; milletin bir kısmını diğer kısmına düşman edeceğini gizlemeden açık açık ifade etmekteler artık!..
Ben hala inanmak istiyorum ki; Anadolu Coğrafyasında, dine, tüm mukaddesata ve vicdana sahip büyük bir çoğunluk var. Zaten bu umuttur bana bu satırları yazdıran!
Birilerinin ham hayal peşinde koştuğu bugün ki Türkiye’de, “hayal perdesini” indirmek için önümüze konulan seçim sandığında bu hayal ve din tacirlerine “Osmanlı tokatı” atmanın zamanı çoktan gelmiş, geçmek üzeredir de!..
Bu ülkenin namuslu, dürüst, inançlı insanları size sesleniyorum!..
Kazanç hırslarıyla kalplerini çürüten, bu çürümeye sizi ortak eden istismarcılara mecbur değilsiniz…
Kendi dışındakileri dışlayan, küçümseyen, aşağılayan, hakaret eden, sadece kendi siyasetini takdire şayan gören, milyonlarca insanın dini duygularını istismar edenlere cevabınızı sandıkta bu defa verin. Yoksa “hesap gününde” bu olup bitenlerin hesabını veremezsiniz!
Meydanlarda, tv ekranlarında ve gazetelerde ki dini yağmaya dur demenin zamanı gelmedi mi? Vicdanlar yağma edilirken elimize geçen bu fırsatı bu defa heba etmeye hakkımız var mı? Sorarım size?
Bir tarafta, şaklabanların, kutsal dinimizi alenen kendi çıkarlarına alet ettiği bir kesim, diğer tarafta bu ülkenin birliğine kast edenlerin parlatılarak halkımızın gözünü boyama çabası, başka bir tarafta da ayağı yere basmayan ve ne dediğini bilmeden siyaset yapanların olduğu bir ortam da seçime gidiyoruz…
Eğer bütün bunları görecek göz ve ferasetimiz varsa; bizi her türlü istismar eden taraflara bakarak, ülkemizi selamete kavuşturacak olan ve milletimizin gelecek sorununu kökünden çözecek olan partinin safında yürümemiz en doğru olan yol olacaktır!..
Görüşmek üzere, Allah’a emanet olunuz…

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
özlem - 6 yıl önce
iman Allah ve kul arasındadır. bir üçüncü şahıs veya varlık, makam, beklenti, şan, şöhret beklentisiyle yapılan hareketin zaten din ve iman ile bir alakası yoktur. atılan her adımı buna göre atmak en doğrusu olacaktır. kaleminize sağlık.
Avatar
ipek Aydın - 6 yıl önce
Ülke için ,yarın ki nesiller için ,çok önemli bir seçim ,ya ülkenin refahı huzuru geleceği ,ya da hırs uğruna ,ayrıştırılmış ,bölünmüş ,parçalanmış ,umutları yarınları olmayan bir Türkiye, Din siyaset malzemesi yapıldı sesini çıkaran sorgulayan olmadı ,insanları bununla kandırdılar uyanan olmadı ,peygamberimizi , kur'anı ,camileri siyaset alanı yaptılar ,o kadar yazacak şey var ki ,din bunlar için sadece secim malzemesi oldu ,kimse gelip ahkam kesmesin sakın ,kalkınan bir ülke yok dibe vurmuş bir ülke var zenginlerin daha zengin ,fakirlerin daha fakir olduğu ,onların tabiriyle yeni Türkiye var,hiç bir kuruma güven yok ,korku şiddet ,nefret Türkiye' si yeni Türkiye,karar sizin bu herkes için son viraj durum sandığımızdan da ciddi ,dün barış için masaya oturanlar şimdi göstermelik kavga sahnesinde rol kesiyorlar , yarının hesapları yapılmış ,iktidar sayesinde ahmakça düşler kuruyorlar ,bunu sorgulayın borç batağı içinde olan işçiyi ,çiftçiyi ,emekliyi ,asgari ücretliyi sorgulayın ,yarınl
Avatar
mustafa Yılmaz - 6 yıl önce
Bu şartlarda MHP ile yürümekten başka yol yok