Kırsal Kalkınmada Uzman Ellere 1milyon 300 bin TL hibe

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Kırsal Kalkınmada Uzman Eller’ projesinde alanında uzman 6 yatırımcıya 1 milyon 328 bin TL hibe ödemesi yapılarak bölge hayvancılığına ve ülke ekonomisine katkı sağlandı.

Kırsal Kalkınmada Uzman Ellere 1milyon 300 bin TL hibe
HABER:ARZU ERBAŞ
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın genç nüfusun kırsal alanda istihdamına katkı sağlamak amacıyla başlatılan ‘Uzman Eller Projesi’nde 6 yatırımcı 1 milyon 328 bin TL’lik hibeye hak kazadı. Rize’de 4 ilçede projeye alınan yatırımcılar, hayvansal üretim ve arıcılık projelerini başarı ile tamamladı.

2022 yılında proje sözleşmesi imzalayan Çamlıhemşin Muratbey Köyünden Ümran Demirci'nin arıcılık projesi, 2023 yılında Hemşin Nurluca Köyünden Cihan Babuz, Çayeli Demirhisar Köyünden Eda Genç, İkizdere Çiçekli Köyünden Yavuz Seli Şen'in hayvansal üretim projeleri, Pazar Tektaş Köyünden Yıldıray Atmaca ile Pazar Uğrak Köyünde Mustafa Karahan'ın arıcılık projeleri başarıyla tamamlan. Alanında uzman 6 yatırımcıya proje kapsamında 1 milyon 328 bin TL hibe ödemesi yapılarak bölge hayvancılığına ve ülke ekonomisine katkı sağlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER