İŞTE BÖYLE BİR ADAMDIR FEHMİ MEMİŞOĞLU

Hak etmediği konumu, parayı kabul etmeyen, huzur Hakkı huzur evine bağışlayan güzel inanlar tarihe karıştı. Kamuda birden fazla görevlendirme ve "çift maaş- çok maş" uygulaması moda oldu.

İŞTE BÖYLE BİR ADAMDIR FEHMİ MEMİŞOĞLU
YÖNETİM KURULUNA HAYIR
Oysa tarihte bu tarz uygulamalara karşı duran modeller, kabul etmeyen insanlar vardı. “Ben bu işlerden anlamamam” demesine rağmen Fehmi Memişoğlu Adıyaman Çimento Yönetim Kurulu’na atandı. Böyle bir talebi istediği olmadığı gibi yönetim kurulu toplantılarına da katılmadı. Bir ay sonra maaş olarak kendisine 11 Milyon gönderildi. Memişoğlu görevi kabul etmediğini belirterek parayı hazineye iade etti. (Sabah Gazetesi 15 Temmuz 1992)

Fehmi Memişoğlu Kimdir?
1932 Yılında Rize’de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitiminden sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinde mezun olmuştur. ABD’de ihtisas, Gazi Eğitim Devlet Yabancı Dil Okulu, mesleği Makine Mühendisi, Karayolları yol yapımı ve bakımı işletmesi TCK 10.Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Memişoğlu 17. dönem Rize Milletvekili olarak Parlamentoya girmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Fehmi Memişoğlu İngilizce bilmektedir.

Fatih Sultan KAR / İST.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil Ayrım
Kamil Ayrım - 6 ay Önce

Sayın Vekil Tarihe mal olmuş eskilerin deyimiyle arpalıkları kabul etmeyen ender adamlardan biridir O Adıyla Sanıyla Fehmi Babadır Cenab'ı Allah ona Öğretmen eşine ve tüm ailesine sağlıklı uzun ömürler versin

Ayser ÖZBAKIR
Ayser ÖZBAKIR - 6 ay Önce

Hakkımız helal değil utanmaz, ensesi kalın gözü doymazlara. Onca ihtiyaç sahibi zorluklarla cebelleşirken. milletvekillerinin almış oldukları haksız kazanç helal değil. Değişmeli bu düzen.

SIRADAKİ HABER