Hafta sonları Pazar alış verişine çıkan vatandaş pahalılıktan dert yandı.

Hafta sonları Pazar alış verişine çıkan vatandaş pahalılıktan dert yandı.

Hafta sonları Pazar alış verişine çıkan vatandaş pahalılıktan dert yandı.

Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ- Hafta sonları Pazar alış verişine çıkan vatandaş pahalılıktan dert yandı. Pazar alış verişine çıkan Arhavililerin sayısı neredeyse yari yarıya azaldı.

Esnafta dert yandı, vatandaşta

Pazar alış verişine çıkan vatandaşlarda her zaman aldıklarının yarisini ancak alabildiklerini ifade ettiler. Pazar değerlendirmesi yapan vatandaşlardan Arhavili Nadir Güven: ”Her şey çok pahalı Emekliye verilen zamla pazar alışverişi yapılmaz. Pazara çıktığımızda 200 TL. ile bir şey alınmıyor. Meyve sebze hepsi çok pahalı Et desen bayramdan bayrama yer olduk. Bizi Pandemir değil fırsatçılık bitirdi. Artık soygun var diye bağıracağız” dedi .

ARHAVİ PAZARINDA MEYVE SEBZE FİYATLARI CEP YAKIYOR

Bölgemizin en büyük pazarlarından biri olan Arhavi pazarında iğneden ipliğe tüm ürünlerde yaşanan fiyat artışı vatandaşı canından bezdirdi.

Pandemi süresinde evine ekmek getirmekte zorlanan vatandaşlar, sebze ve meyve fiyatlarından şikâyetçi oldu.

Bir de fırsatçıların talanına uğradık.

Özellikle hafta sonu kurulan semt pazarında, pazar alev-alev yanıyor. Pazardaki fiyatların yüksek olduğunu söyleyen vatandaşlar ilgili mercileri göreve davet etti.

Alım gücü düşen vatandaş bu dönemde zaten geçinmek mucize. Aldığımız maaşın yarısı gıdaya gidiyor. Market ve semt pazarındaki pahalılık da üzerine eklenince belimiz iyice büküldü” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER