ÇAT: PANDEMİDEN ETKİLENDİMİ!

Çamlıhemşin İlçe Merkezine 35 km. Çat düzü itibariyle rakımı 1200 m, Çat köyünün rakımı ise 1350 metredir.

ÇAT: PANDEMİDEN ETKİLENDİMİ!

ALİ AKYILDIZ

RİZE'de, Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nca koruma öncelikli 200 ekolojik saha arasında gösterilen Çat Vadisi Vadide hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nca koruma öncelikli 200 ekolojik saha arasında gösterilen Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına Vadisi ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Çat Vadisinde Türkiye'nin tek yaşlı şimşir ormanları ile ladin çam ormanlarının yer alıyor.

Vadi, yılın her mevsiminde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Bu vadide ismiyle müsemma yıllardır bölgede TOŞİ Pansiyon işletmecisi Cüneyt Türkyılmaz ve Cancik Pansiyon işletmecisi Yasemin Mafratoğlu, Yeni Tip Koronavirüs KOVİT-19 salgının yöreye etkileri ve Turizm merkezi olma yolunda her geçen gün ilerleyen Fırtına Vadisi ile ÇAT bölgesinde yapılması gerekenleri açıkladılar.

Türkyılmaz ve Mafratoğlu,Öncelikle alt yapının mutlaka hazır hale gelmesi, yörede yetişmiş elemanların bulunması ve tarihi yapıların estetikleri bozulmadan onarılarak turizme açılması gerektiğini, tanıtımın ise ulusal ve uluslararası boyuta taşınmasının bölge için çok önemli olduğunu söylediler.

TOŞİ PANSİYON İŞLETMECİSİ CÜNEYT TÜRKYILMAZ

MAFRATOĞLU PANSİYON SAHİBİ YASEMİN MAFRATOĞLU

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem
Meryem - 3 yıl Önce

Yöre insani birbirini yerken. Ardeşenliler palovit vadisinden atağa geçti....

SIRADAKİ HABER