BENİM HASTALIĞIMIN İLAÇI KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELERİNİN BİRAN ÖNCE TAMAMLANMASIDIR

BENİM HASTALIĞIMIN İLAÇI KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELERİNİN BİRAN ÖNCE TAMAMLANMASIDIR

BENİM HASTALIĞIMIN İLAÇI KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELERİNİN BİRAN ÖNCE TAMAMLANMASIDIR

İki yılı aşkındır önemli sağlık sorunları yaşayan, her hafta kemoterapi tedaisi gören, Erzurum’un tanınmış mücadele ve gönül insanı tecrübeli siyasetçiyi Erzurum’daki evinde ziyaret eden Rizeli gazeteci yazar Bayram Ali Kavalcı’ya konuşan Tahsin BAYRAMOĞLU;

BENİM HASTALIĞIMIN İLAÇI KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELERİNİN BİRAN ÖNCE TAMAMLANMASIDIR

30 yıl Erzurum’da İl Genel Meclis Üyeliği yapan, Erzurum ve Rize kamuoyunda başta siyasetçilerin, Karayolları Bölge yetkililerinin, Belediye Başkanları, STK Başkanları tarafından yıllarca Erzurum-İspir-Rize Ovit, Kırık, Dallıkavak tünel ve karayollarının tamamlanması noktasında verdiği mücadele ile tanınıyor ve seviliyor.

Erzurum’un İspir İlçesi eski Belde Çamlıkaya köyünden olan ve gençliğinden bu yana Erzurum’da yaşayan eski siyasetçi, Anavatan Partisinde 10 yıl Erzurum İl Başkanlığı, ANAP ve AK Partiden İl Genel Meclis üyeliği görevlerinde bulunmuş olan Tahsin BAYRAMOĞLU; “Yıllarca her platformda partizanlık yapmadan, maddi ve manevi fedakârlıklar içerisinde sınır komşumuz, asırlardır aile bağlarımız bulunan ve bugün doğduğum ilçem İspir’den binlerce ailenin büyük bir huzuru ve mutluluk içerisinde yaşadığı çok değerli komşumuz Rize ile Erzurum’daki mesafeleri en aza indirmek, bir kaç saat sonra Rizeli hemşerilerimin Erzurum’a, Erzurumlu hemşerilerimin Rize’ye ve Karadeniz’e ulaşmaları hayali ile Ovit tünelinin gerçekten dünya lideri değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde kısa sayılacak yıllar içinde hizmete açılmasını Aallah bana nasip eyledi. Şimdi önemli sağlık sorunları yaşamaktayım. Öncelikle tünel ve karayolu ulaşımı noktasında gönüllü olarak her platformda gönüllü olarak mücadele verdiğim, Rizeli ve Erzurumlu kıymetli hemşerilerimin dualarına talibim. 80 yaşına merdiven dayamış birisi olarak bu yaşıma kadar, Allah için ve dua almak için çalıştığımı beni tanıyanlar iyi bilmektedirler. Ovit tünelinin yapılmasıyla Erzurum’unda, Rize’nin de ekonomisi kısmen büyümüş, İyidere Lojistik merkezinin tamamlanmasıyla çok daha hızlı büyüyecektir. Sadece bu iki ilimiz değil, Doğu Karadeniz’de ve Doğu Anadolu’daki tüm şehirlerin ekonomileri hızla büyütecektir. O nedenle kış mevsiminde nakliye araçlarının zorluklar yaşadığı, Kırık ve Dallıkavak tünellerin bir an önce tamamlanması, Erzurum ilimiz ve ilçelerimizde çeşitli fabrikaların kurulması, bu yıl yaşanan küresel iklim değişiklikleri nedeniyle zor durumda olan tarımın ve hayvancılığın yeniden eski gelişimi sağlaması hususlarında şehrimizin tüm doğu Anadolu illerine örnek konuma getirilmesi için geride kalan bu tünellerimizin ve bağlantı yolları biran önce tamamlanmalıdır. Doğu Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan Erzurum-Rize Karayolu'ndaki Ovit Tüneli'nin devamı konumundaki yapımı süren Kırık ve Dallıkavak tünelleri benim bugün yaşadığım hastalığında şifası olacaklalardır inşallah. ”dedi.

Öte yandan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; Erzurum-İspir güzergahında bulunan Dallıkavak Geçidi’nde 3.100x2 mçift tüp tünelin de yapım çalışmaları devam etmekte olup, 2019 yılı itibariyle toplamda 4.705 m ilerleme sağlanmıştır. Ayrıca 7.100x2 m çift tüp olarak projelendirilen Kırık Tüneli’nin de toplamda 7.980 m ilerleme sağlanmıştır. 377 km uzunluğunda Rize İl yolu Erzurum il sınırlarında 112 km Bölünmüş Yol olup 75 km’si tamamlanmıştır. Ve yine, Erzurum Ayrım-İspir-Rize Yolunda 4 adet ripaj tüneli (Özbağ 1, Özbağ 2, Özlüce, İspir) tamamlanmıştır. Bu iki tünelin tamamlanması için çalışmalar aralıksız sürdürülmektedir denildi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER