48 yıldır saklıyordu. Oğluna hediye etti

Abdullah Keskin, “Prof. Dr. Mesut Tez’e, Babasının 48 yıldır sakladığım oltasını hediye ettim” dedi.

48 yıldır saklıyordu. Oğluna hediye etti

Rize Pazarlı Ankara’da Sayıştay Uzman Deneticisi olarak çalışan Abdullah Keskin, kendisine 48 yıl önce babasının verdiği oltayı Ankara Şehir Hastanesinde Genel Cerrah olarak görev yapan oğlu Prof.Dr. Mesut Tez’e hediye etti.

Abdullah Keskin, “Prof. Dr. Mesut Tez’ Babasının 48 yıldır sakladığım oltasını hediye ettim” dedi.

OLTAYI BANA RAHMETLİ BURHAN(TEZ) AMCA 1975 YILINDA VERDİ

Abdullah Keskin,o anları anlatırken duygulanarak, 48 yıl önce kendisine verilen ve babasının da arkadaşı olan Merhum Burhan Tez’i rahmetle andığını dile getirerek o günlerden bu günlere gelen hikayeyi şöyle anlattı.

“Mesut Tez Ankara Şehir Hastanesinde Genel Cerrahi Profesörü, rahmetli babası, Burhan Tez, rahmetli Babamın ortağı idi, 1968 yılından beri Dozerleri ile Orman Genel Müdürlüğü’nün Orman yollarını yapıyorlardı. Burhan bey(Tez), Çamlıhemşin Omokta köyünden, çok zeki bir insandı. Rahmetli babam Çukitalı Cemil Keskin, Zafer Mahallesi(Bulep) Sabit Tanay ve Burhan Tez ortaktı. Burhan Tez 1982 yılında rahmetli oldu. Babam Cemil Keskin 1999 yılında, Sabit Tanay ise, 2014 yılında hakkın rahmetine kavuştu. “

OLTA BUNDAN SONRA ALMANYA’A GİDECEK

Keskin, “Oltayı rahmetli Burhan (Tez)amca, bana 1975 yılında vermişti. Bugüne kadar sakladım ve bende çok sevdiğim rahmetli Burhan amcamın oltasını çok sevdiğim oğluna hediye ettim, Oda dede yadigarı olarak Almanya’da yaşayan oğluna hediye edecek. Ben babamın oğlu olmaktan ve baba dostlarımdan her zaman gurur duydum, aynı zamanda çocukları olarak da hepsi ile görüşüp babalarımızı ve bizlere bırakmış oldukları tatlı hatıraları yad ediyoruz.” Dedi

Abdullah Keskin kimdir;

1962 Pazar cumhuriyet mahallesinde doğdu, İlkokulu Bartın Ulus’ta Ortaokulu Denizli Çameli’nde,

Liseyi Bartın’da Üniversiteyi 1985 yılında Trabzon KTÜ İİBF İşletme bölümünü 1985 yılında bitirdi ve şuna ise SAYIŞTAY Başkanlığında Uzman Denetçi olarak çalışıyor.

Fotoğraflar

1-Burhan ve Etime Tez ,2-Sabit Tanay,Hilmi Cinan ve Cemil Keskin

Abdullah KESKİN (Sayıştay Uzman Deneticisi)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2023, 21:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa. Memoğlu
Mustafa. Memoğlu - 2 hafta Önce

Mekanları cennet olsun. Resimdeki Cemil amcanın cipinde ben araç Sürmeyi öğrenmiştim. Ortalama 60 yıl önce Nur içinde uyusunlar.

Hikmet Yılmaz
Hikmet Yılmaz - 2 hafta Önce

Harikasın Hacı, çok güzel bir hikaye ve paylaşım. Önemli hatırlatmalar yapıyor.
Bunun gibi anlamlı paylaşımlara devam.
Selamlar

SIRADAKİ HABER