41 senedir aynı yerde işletmecilik yapıyor

41 senedir aynı yerde işletmecilik yapıyor

41 senedir aynı yerde işletmecilik yapıyor

Aynı iş yerinde 41 senesini doldurdu. Amcasından Babasına, oradan da kendisinin devir aldığı emaneti günümüze kadar taşıyan Pazar ilçesine bağlı Tütüncüler köyünden Ercan Ağırbaş(51), “günümüzde eski sohbetlerden eser kalmadı” dedi.

Eski Pazar Belediyesi Şuan TEDAŞ ve Muhtarlar Derneğinin altındaki Pasajda bulunan Atmaca53 adlı işletmesinde konuştuğumuz Ağırbaş, "10 yaşımdan bu yana çalışıyorum. En az 300 kişi tanıdığım hayatını kaybetti. Onları rahmetle anıyorum.Onları yeri başkaydı. Günümüzde artık o eski samimi sohbetlerden de eser kalmadı” diye konuştu.

Çay fiyatlarının yüksek olmadığını ifade eden Ağırbaş, “Sabah ezanla burayı açarım. Temizlik ve hijyene dikkat ederim. O yüzden kaliteli çay içmek isteyenler daha çok bizi tercih ediyorlar. Damak tatlarına hitap ettiğimden dolayı da bizi bırakmıyorlar. Müşterilerim genellikle avcılardan oluyor. Onlarda sohbetlerinde, daha çok geçmişten günümüze avcılık konuşmaları yaparlar. Atmaca zamanında buralar atmacalarla dolar boşalır. O günden bu güne 41 yıldır aynı yerdeyiz.” dedi

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2023, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER