Yüncüler köyünde çıkan yangında 33 ev yanarak kullanılamaz hale geldi.

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Yüncüler köyündeki bir evde çıkan ve çevredeki evlere de sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü

YÖREDEN HABER 5.08.2021 09:39:41 93 0
Yüncüler köyünde çıkan yangında 33 ev yanarak kullanılamaz hale geldi.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Yüncüler köyündeki bir evde çıkan ve çevredeki evlere de sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Yüncüler köyündeki bir evde çıkan ve çevredeki evlere de sıçrayan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Alevlerin sardığı 33 ahşap ev, kullanılamaz hale geldi.

Yusufeli'nin Yüncüler köyünde bulunan bir evde, öğle saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Alevler, kısa sürede bitişikteki evlere de sıçradı. İhbar üzerine Yusufeli Belediyesi itfaiye ekibi ile Artvin Orman Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, köye sevk edildi. Ekiplerin müdahale ettiği alevler, kontrol altına alınıp, söndürüldü. Yangında ahşap 33 ev, kullanılamaz hale geldi. Yaralanan olmazken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

VALİ 33 EV KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, beraberinde yetkililerle birlikte yangının yaşandığı Yüncüler köyünde incelemelerde bulundu. Vali Doruk, yangının köyün yarısını etkilediğini belirterek “Köyümüzde 33 ev kullanılamaz hale geldi. Ekiplerimiz ve vatandaşlarımız seferber oldu. İş birliği ile yangının yayılması önlendi. AFAD ve orman teşkilatımızın arasözleri ile özel firmalara ait iş makinelerinden faydalandık.

33 evin yanında ahır ve samanlıklarla birlikte köyün yarısı yangından etkilendi” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI