YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR

Her sene milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü başlıyor.

TEFEKKÜR 14.06.2023 10:29:25 144 0
YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR
Haber: Dilek ONAY CAN

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl düzenlenecek yaz Kur’an kursları için başvurular 19 Haziran’dan itibaren alınacak.

Rize müftülüğünden yapılan açıklamada;

2023 yılı yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim tek dönem halinde 3 Temmuz – 11 Ağustos 2023 tarihleri arasında yüz yüze gerçekleştirilecegi ifade edildi

Açıklamanın devamında şöyle denildi;

Yaz okulunda Eğitimler talepler doğrultusunda öğleden önce veya sonra günde 3 saat şeklinde planlanacak ve 6 hafta devam edilecek.Kurslarda imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri görev alacak.

Cami ve Kur’an kurslarında gerçekleştirilecek olan yüz yüze eğitimlere müracaatlar 19 Haziran- 10 Temmuz tarihlerinde başlayacak, il ve ilçe müftülükleri ile cami ve Kur’an kurslarına bizzat yapılacak.

2023 yılında gündüzlü eğitim veren yaz Kur’an kurslarıyla birlikte yatılı eğitim almak isteyen 12-18 yaş arası gençler için hazırlanan “Yatılı Yaz Kur’an Kursları Programı” da uygulanacak.

Yurt genelindeki il ve ilçe müftülükleri bünyesinde eğitim verecek Kur’an kursları için kayıtlarr 10 Temmuz’a kadar yapılabilecek, kurslar 3 Temmuz’dan itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Yatılı yaz Kur’an kursları kayıtları da aynı tarihlerde başlayacak, eğitimler 3-28 Temmuz arasında verilecek.

İsteyen öğrenciler 24 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında tekrar kayıt yaptırarak 31 Temmuz’da başlayacak ikinci dönem yatılı yaz Kur’an kurslarına da başvuru yapabilecek.

Cami, kurs veya “www.diyanetgov.tr” internet adresi üzerinden yapılacak kayıtlara 4-22 yaş grubu arasındaki çocuklar ve gençler başvurabilecek.

Yaz Kur’an kursları eğitimleri 11 Ağustos’ta, yatılı yaz Kur’an kursları birinci dönemi 28 Temmuz, ikinci dönem eğitimleri ise 25 Ağustos’ta sona erecek.

Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerinin yanı sıra çocukların yaşlarına uygun sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de yer alacağı 2023 Yılı Yatılı Yaz Kur’an Kursları’nda eğitim-öğretim 3 Temmuz’da başlayacak.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI