YAZ FUTBOL OKULU’NUN AÇILIŞI YAPILDI

Artvin Hopaspor Kulübü tarafından gerçekleştirilen Yaz Futbol Okulu’nun açılışı Hopa ilçe stadında gerçekleştirildi.

SPOR 21.06.2023 13:06:42 171 0
YAZ FUTBOL OKULU’NUN AÇILIŞI YAPILDI

Hayati Akbaş

HOPA-Artvin Hopaspor Kulübü tarafından gerçekleştirilen Yaz Futbol Okulu’nun açılışı Hopa ilçe stadında gerçekleştirildi.

Artvin Hopaspor tarafından çocuklara futbolu ve sporu sevdirmek, yaz aylarında yeteneklerini açığa çıkarabilmek amacı ile gerçekleştirilen yaz futbol okulunun açılışı yapıldı. Açılışa A. Hopaspor Kulüp başkanı Lütfü Kolçak, Yönetim kurulu ve sporcu aileleri katıldı.

FORMALAR SİZDEN EĞİTİM BİZDEN

Açılışta çocuklara seslenen başkan Kolçak, çocuklardan yaz boyu eğitimlere katılmaları için söz alarak, “Bu sene sizler için bir kampanya başlattık. Formalar sizden eğitim bizden. Çünkü sizler bizim çocuklarımızsınız. Biz sizlere sahip çıkmak zorundayız. Bu yılki forma sponsorumuz Akkaya inşaat oldu. Yaz futbol okulu forma sponsoru Osman Akkaya’ya teşekkür ederiz” dedi.

HOPA’DA FUTBOLU HOBİ OLMAKTAN ÇIKARTIP MESLEK HALİNE GETİRECEĞİZ

“Hopa’da futbolu bir hobi olayından çıkaracağız” diyen başkan Kolçak, “Artık bu saatten sonra futbol bir hobi değil, hep beraber sizlerin de desteği ile meslek edindireceğiz. Çocuklarımızın gerçekten futbola yeteneği var ise öncelikle sizlerin sosyal alanda çocuklarınıza sahip çıkıp, bu çocukları daha çok futbola yönlendirmeniz lazım. Bizim çok eksikliklerimiz var, biz bunun farkındayız. Nedir bu? Keşke bir sosyal tesisimiz olsa, keşke çocuklarınızı bize emanet edeceğiniz evimiz, yurdumuz olsa ve çocuklarınızı kafanız rahat bir şekilde bırakıp bizde onlara bakabilseydik. İnşallah buna da çözüm bulacağız. Bu konuda çalışıyoruz.

Bugün bakıyorum çocuklarımızın hepsi pırıl pırıl futbola bir aşkları vardır. Sizlerden tek isteğim bizim yanımızda haftada birkaç gün antrenman yapacak hocalarımız olacak, psikolog destek olacak. Gerekirse tiyatro yapacağız, gerekirse beraber farklı etkinlikler yapacağız. Benim hayatımda tek istediğim ne vardı, çocuk kreşi açmaktı. Evet, artık burada çocuk kreşim var diyebilirim. Şuna emin olun ki bizim evimizdeki çocuklarımızdan hiçbir farkları yoktur. Sizden tek isteğim çocuklarınıza ne olur sabahları kalkınca “Hopaspor’a gidin antrenman yapın” diyerek bu bilinci yerleştirin istiyorum. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Hep beraber çok güzel şeyler yapacağız” şeklinde konuştu


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI