Vekiller Balıkçıların Sorunlarını Dinledi

Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in Hopa'dan Samandağ'a kadar balıkçılarla, sektör temsilcileriyle bir araya geleceği 55 günlük programı Hopa’dan başladı, Trabzon’dan devam ediyor

SİYASET 8.07.2021 12:27:26 60 0
Vekiller Balıkçıların Sorunlarını Dinledi

Hayati Akbaş

HOPA-Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in Hopa'dan Samandağ'a kadar balıkçılarla, sektör temsilcileriyle bir araya geleceği 55 günlük programı Hopa’dan başladı, Trabzon’dan devam ediyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kiliçdaroğlu’nun destekleri ile programlanan ve 55 gün sürecek Balıkçı barınakları ziyaretine başlamak üzere Samsun Tütün İskelesinden yola çıkan Karadeniz’in ilk durağı Borçka Baraj gölünde balıkçılık yapanlar oldu ve ardından Kemalpaşa Balıkçı Barınağına geldi. Burada Balıkçılarla görüşen ve sorunlarını dinleyen Karadeniz daha sonra, Hopa Limanında bulunan Balıkçı barınağına geçen Karadeniz’i burada CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Önceki dönem Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İlçe Başkanları ve ilçe yöneticileri ve Balıkçılar karşıladılar.

Karadeniz burada yaptığı açıklamada “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ayak bastığı Samsun Tütün İskelesi'nden açılarak programımıza başladık. Hopa'dan Samandağ'a kadar balıkçılarımızla, sektör temsilcilerimizle bir araya geleceğiz. Sorunları birlikte çözeceğiz.

Borçka Baraj Gölü'nde somon balığı üretim tesisini, Hopa, Kemalpaşa ve Arhavi’de balıkçı barınaklarını, Hopa Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik 307. Bot Komutanlığı'nı ziyaret ettik. Sorunları dinledik, çözüm yollarını görüştük, notlarımızı aldık. Denizcilik Bakanlığı kuracağız, sorunları birlikte çözeceğiz. Türkiye'nin en güvenli limanı olacağız” dedi....

RİZE ZELEK BALİKÇİ BARİNAĞİNDA BALİKÇİLARLABİR ARAYA GELDİ.

Karadeniz Balıkçı teknesi ile devam eden ziyaretinin Rize durağında Pazar Belek Balıkçı Köyü Barınağı'nda Gündoğdu Limanı balıkçılarının da katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Sorunları dinledi, notlarını aldı. Çözüm yollarını işin muhatabı balıkçılarla görüştükten sonra hep birlikte gemi yapım atölyelerini ziyaret etti.

Karadeniz Programın devamında Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Cervatoğlu ile birlikte belediyenin sosyal alanlarında incelemelerde bulunduktan sonra Rize İl Tarım ve Orman Müdürü ile görüşerek Rize programını tamamladı.

TRABZON SÜRMENE YENİAY LİMANNDA BALİKÇİLARLABİR ARAYA GELDİ

Barış Karadeniz programı kapsamında Balıkçı teknesi ile geldiği Trabzon'da, Sürmene Yeniay Limanı'nda balıkçılarla bir araya geldi. Balıkçılar ve sektör temsilcileriyle Yeniay Limanı'nın geleceği hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Karadeniz burada yaptığı açıklamada “Ekmeğini denizden çıkaran değerli vatandaşlarımızın hakkını savunacağız. Çamburnu Tersanesi'nde vatandaşlarımızla görüşerek sektöre dair sorunları dinledik, notlarımızı aldık. Ardından Genel Başkan Yardımcımız, Parti Sözcümüz Faik Öztrak ve beraberindeki heyet ile Trabzon'da gerçekleştirilen Ekonomi Masası toplantısına katıldık. Değerli basın mensuplarının sorularını yanıtladık. Uzun Sokak'ta esnaflarımızı ziyaret ettik. Devamında Genel Başkan Yardımcımız Faik Öztrak ve değerli milletvekillerimizle birlikte Yeniay

Limanı'na giderek balıkçılarımızla bir araya geldik. Balıkçılarımızın sorunları basın toplantısında Parti Sözcümüz Faik Öztrak tarafından kamuoyuna paylaşıldı.

28 ilde balıkçılarımız ve sektör temsilcilerimizle bir araya geleceğiz, Türkiye'nin en güvenli limanı olacağız” dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI