Vali Yazıcı Pazar'da İnceleme yaptı.Vatandaşlar ile sohbet etti.

Vali Ersin Yazıcı, Pazar'da bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet etti.

YÖREDEN HABER 4.05.2016 07:22:30 313 2
Vali Yazıcı Pazar
Fotoğraflar; Ali Akyıldız

Vali Yazıcı, daha sonra Pazar ilçesinde yapımı devam eden Hükûmet Konağı inşaatında da incelemelerde bulundu.

YENİ YAPILAN PAZAR HÜKÛMET KONAĞI

Vali Yazıcı, beraberinde İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş ile birlikte yapımı devam eden Pazar Hükûmet Konağını gezerek binanın genel durumu ile ilgili Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan ve yüklenici firma yetkilisinden bilgi aldı.

DAHA MODERN BİR ORTAMDA HİZMET
Vali Yazıcı, Pazar ilçesinde dağınık halde hizmet veren tüm kamu kurumlarını tek çatı altında toplayarak vatandaşlara daha modern bir ortamda kamu hizmeti sunacak olan Pazar Hükûmet Konağı inşaatının devam ettiğini söyledi.

DİKKATLİ ÇALIŞMA YÜRÜTÜLMESİNİ İSTEDİ
Vali Yazıcı yeni Hükûmet Konağı inşaatını gerçekleştiren yüklenici firma yetkilisinden inşaatla ilgili bilgiler alarak inşaatın fen ve teknik şartname, sözleşme ve eklerine uygun olarak gerçekleştirilmesini, işçilik ve bazı yapım eksikliklerinin ivedilikle yerine getirilmesini, dikkatli çalışma yürütülmesini ve süresi içerisinde inşaatın bitirilmesini istedi.

RİZE HALKI HER ŞEYİN EN GÜZELİNE VE EN İYİSİNE LAYIK
Vali Ersin Yazıcı, Rize halkının her şeyin en güzeline ve en iyisine layık olduğunu belirterek, ' Yapılan hizmetlerin tamamı vatandaş odaklıdır. Yani vatandaşımıza en iyi ve en güzel hizmeti vermeyi arzu ediyoruz. Bu bakımdan Devletimiz Rize'ye her alanda büyük yatırımlar yapmaktadır ' dedi.

Ardından,Vali Yazıcı, Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan ile birlikte, ilçe meydanında bulunan Çay Evi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Çay ocağı önündeki tabureye oturan Vali Yazıcı, vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi.

Sorunları direkt olarak vatandaşın ağzından dinleyen Vali Ersin Yazıcı, esnaf ve vatandaşlarla düzenli olarak bir araya geldiklerini söyledi.

MUTLU EDEBİLİYORSAK NE MUTLU BİZE
Devlet olarak her zaman vatandaşların yanında olduklarını kaydeden Vali Yazıcı, 'Hem il merkezinde hem de ilçelerimizde sık sık esnaf kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımızın fikirleri yönetim olarak bizim için çok önemli. Vatandaşlarımızla hasbıhal ettik. Onlarla sohbet edip, beraber olduk. Her zaman söylüyorum 'Devlet vatandaş için vardır'. Vatandaşlarımızdan esnafımızdan gelen talepleri alıp imkânlar ölçüsünde onları nasıl karşılayabiliriz, neler yapabilirizi konuşma adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Biz esnafımızın ve vatandaşımızın sorunlarına çare olabiliyorsak onları mutlu edebiliyorsak ne mutlu bize' dedi.

Çocukları da unutmayan Vali Yazıcı, karşılaştığı çocuklara kitap hediye etti. 

Anahtar Kelimeler:
pazarlı
4.05.2016 11:48:29
hayırlı olsun inşAllah erkenden biter

ahmet
4.05.2016 11:48:44
pazara yakışır

1

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

2

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

3

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

4

Z kuşağını anlamanın önemi!

5

Tarım Fuarındaki Yerini Aldı