Vali Baydaş, “Çalışmalar Havadan, Karadan ve Denizden Aralıksız Devam Ediyor.”

Vali Baydaş, “Çalışmalar Havadan, Karadan ve Denizden Aralıksız Devam Ediyor.”

YÖREDEN HABER 3.12.2023 09:44:33 83 0
Vali Baydaş, “Çalışmalar Havadan, Karadan ve Denizden Aralıksız Devam Ediyor.”
Ardeşen ilçesinde oluşan fırtına sonrası kaybolan Z.B için gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgeye giderek çalışmalar hakkında bilgiler alan Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, çalışmaların aralıksız bir şekilde havadan, karadan ve denizden devam ettiğini ifade etti.

Geçtiğimiz hafta Rize’de etkili olan fırtına sonrası Ardeşen ilçesinde Z.B. vatandaşımız için arama kurtarma çalışları 6. gününde de devam ediyor. Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, bölgeye giderek yetkililerden arama kurtarma çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler aldı.
Vali Baydaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Sahil Güvenlik, AFAD, Emniyet Deniz Polisi, Jandarma ve dalgıçlar tarafından havadan, karadan ve denizden toplam 76 personel arama kurtarma çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Vali Baydaş; “Geçtiğimiz hafta ayın 27’sinde ilimizde meydan gelen fırtına sonrası Ardeşen ilçemizde bir vatandaşımız için kayıp ihbarıyla müracaatta bulunuldu. Yapılan araştırmalarda özellikle mobese izlemelerinde vatandaşımızın sahile doğru yürüdüğü görüldü ve arama tarama çalışmalarında bu bölgede yoğunlaşıldı. O günden bu yana her gün Sahil Güvenlik, AFAD, Emniyet Deniz Polisimiz, Jandarmamız ve dalgıçlarımız karadan, havadan ve denizden arama çalışmalarına devam ediyor. Bugün de 76 personelle arama çalışmaları devam ediyor. Sahil Güvenlik helikopterimiz olay gününden itibaren her gün sahada tarama faaliyeti gerçekleştirdi. Emniyetimize ait hem deniz polisimiz hem de insansız hava aracımız çalışmalarına devam ediyor. Sahil Güvenlik personelimiz dalgıçlarla ve sonarlarla tarama faaliyetini gerçekleştiriyor. AFAD bütün ekipleriyle burada. Havada, karada ve denizde arama çalışmalarımız devam ediyor. 6. gündeyiz, bulunacak her iz ve emareyi değerlendiriyor. İnşallah bir netice alırız. Bugünde buradaki çalışmaları yerinde gördük, hem de kaybolan vatandaşımızın yakınlarına geçmiş olsun dileklerimiz ilettik' dedi.

Vali Baydaş'a; Vali Yardımcısı Murat Öztürk, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı Binbaşı Aytaç Bayırlı, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, AFAD Rize İl Müdürü Mehmet Salih Avcı ve diğer yetkililer eşlik etti.

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI