Uzun süreli İşbirliği sözleşmesi imzalandı

RTEÜ ile Biotex Medikal Tekstil İth. İhr. San. Tic. A.Ş. Arasında Patent Sözleşmesi İmzalandı

EĞİTİM 9.06.2022 10:40:04 160 0
Uzun süreli İşbirliği sözleşmesi imzalandı

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen sözleşmeyi, RTEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Bilgin ve Biotex Medikal Tekstil İth. İhr. San. Tic. A.Ş. Yetkilisi Ertan Demir imzaladı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Bilgin imza töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verd,.

Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Bilgin konuşmasında, araştırma-geliştirmenin yanında üniversitelerin ürün geliştirmeye yönelik adımlar atmasını gerektiğini belirterek RTEÜ’nün bu anlayışla hareket ettiğini söyledi.
Üniversitelerin bir görevinin de ürettiği ürünlerle ülkemize katma değer sağlamak olduğunu ifade eden Rektör Vekili, “Bugün burada uzun süreli bir iş işbirliğine adım atıyoruz. Protokolün başta Üniversitemiz olmak üzere ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Çalışmada yer alan tüm ekibimizi de ayrıca tebrik ediyorum.”

Biotex Medikal Tekstil İth. İhr. San. Tic. A.Ş. Yetkilisi Ertan Demir ise, otuz iki yıllık tecrübenin kendilerine memleketine, ülkesine hizmet etmeyi öğrettiğini belirterek, “Ülkemize sağladığımız ve gelecekte de sağlayacak olduğumuz katma değer bizleri mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.

Üreten bir toplum haline gelmenin şart olduğunu vurgulayan Demir, başarının ancak bu şekilde elde edeceğini söyledi ve protokolün hayırlı olmasını diledi.

İmza töreninde, RTEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Atilla Topçu, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Mercantepe, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Cüce, RTEÜ Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Avcı, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Nevin Hacımustafaoğlu ve firma yetkilileri de hazır bulundu.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI