Uluslararası Kulüpler Kupası Yarışları İçi Yozgat’ ta

Türkiye'nin başarılı Rafting Kulüplerinden olan, ÇAYKUR spor Kulübü Rafting takımı, Yozgat Çekerek İlçesinde başlayan Avrupa Uluslararası Rafting Kulüpler Kupası yarışmasında Rize ilini temsil etmek üzere Yozgat'a gitti.

SPOR 17.07.2022 10:05:26 105 0
Uluslararası Kulüpler Kupası Yarışları İçi Yozgat’ ta

16-22 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan yarışmaların açılışı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından gerçekleştirecek. Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix'si, Yozgat İli Çekerek ilçesinde yapılan yapay Rafting parkurda düzenlenecek.

Bu yarışmada, Rize İlini temsilen katılan, ÇAYKUR spor Kulübü Rafting takımı Antrenörü Rıza Avcı “uzun bir süredir Rafting yarışmalarının yapıldığı ülkemizin önemli yarış parkur ve derelerinden olan Fırtına deresinde hazırlık çalışmalarımızı, soğuk, sıcak demeden sürdürdük. Bu önemli Uluslararası yarışmada, Ülkemizi, Bölgemizi, Rize ilimiz ve ÇAYKUR spor Kulübümüzü en başarılı şekilde temsil ederek, en iyi sonucu almak için çalışacağız. Ben ve sporcularım bu yarışmalara çok iddialı hazırlandık. Bu parkuru ülkemize kazandıran, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Fuat Oktay’a Rafting sporu camiası adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca, yurt içi ve uluslararası yarışmalarda her zaman maddi ve manevi destekleriyle bizlere katkı sağlayan, ÇAYKUR Genel Müdürü ve ÇAYKUR spor Kulübümüz Başkanı Sn. Yusuf Ziya Alim’e, Kulübümüz yönetimi, şahsım ve sporcularımız olarak şükranlarımızı sunuyoruz ”dedi.

Yarışmaların organizasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi iş birliğiyle, Yozgat’ın Çekerek ilçesinde oluşturulan, Türkiye’nin en yeni ve en uzun yapay Rafting parkurunda düzenlenecek. Türkiye Rafting Federasyonu ev sahipliğindeki organizasyona 300'e yakın yerli ve yabancı sporcu, çalıştırıcı, hakem ve teknik ekip katılacak.

Bayram Ali Kavalcı


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI