TURİZMCİLERE YENİ ROTALAR TANITILDI

Rize'de turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalara turistlerin gezi güzergahlarına dahil etmeleri için kentin yeni turizm destinasyon alanı olan Tunca vadisi gezdirildi.

TURİZM 28.05.2023 11:19:14 72 0
TURİZMCİLERE YENİ ROTALAR TANITILDI
Haber: ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU
Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Rizem Kültür ve Turizm Derneği Rize'de turizm sektörünün çeşitli alanlarında faaliyet gösteren firmalara bölgenin yeni turizm cazibe alanı olmaya aday olan Tunca Vadisinde gezi organizasyonu düzenledi.
Turizm sezonunun açılması arifesinde gelecek olan turistler için farklı alternatif rotaları da gezi programlarına almaları için planlanan organizasyonda son yıllarda Tunca Belediyesi ve Turizm İl Müdürlüğünün yatırımları ile parlayan Tunca Vadisine gidildi.Firmalar önce Tunca Belediyesi'nin yaptırdığı Dere Ağzı tesislerinde çay içerek muhteşem manzarayı fotoğrafladı ardından vadi içerisinde yer alan yürüyüş parkurundan ilerleyerek Tunca şelalesine ulaştı.Ekip daha sonra kentin ekoturizm alanı olarak planlamaya alınan Dere Mezra köyüne giderek firmaları aracılığıyla bölgeyi gezecek turistleri yönlendirmek için keşifte bulundu.Etkinlik ikram ve tulum dinletisi ile sona erdi.
Gezi programını organize eden Rizem Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Dursun Canca etkinlikle ilgili şunları söyledi 'Yakında sezona başlayacağız. Hem sezonu turizmci arkadaşlarla değerlendirmek hem de rotalarımızı belirlemek üzere böyle bir organizasyon yaptık. Tunca Bölgesinin turizme kazandırılmaya çalışıldığını öğrendiğimiz için turizmci arkadaşlarımız bu bölgeyi tanısınlar ve satışları içerisine dahil etsinler diye bu bölgeyi seçtik. Çok farklı ve özel bir alan olduğunu keşfettik. Bölgemizin çok özel turizm değerleri var ve her geçen gün turizme kazandırılıyor. Her yıl turizm belgesi olan firmalarla bu organizasyonu tekrarlayacağız'.

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI