TIR KUYRUĞU HOPA’YA KADAR DAYANDI

Sarp sınır kapısında bin besyüze yakın tırlarla neredeyse 4-5 kilometreye ulaşan kuyruk Artvin’in Hopa ilçesine kadar dayandı

GÜNDEM 27.08.2023 11:27:43 471 0
TIR KUYRUĞU HOPA’YA KADAR DAYANDI
Haber:Dilek ONAY CAN

Bilindiği gibi,Gürcistan hükümeti bir kaç ay önce artan turizm potansiyelini gerekçe göstererek tır geçişlerine sınırlama getirmişti.

Türkiye’nin Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine açılan kapısı konumundaki Sarp Sınır Kapısı’nda uzun TIR kuyrukları oluşturması tır şöförlerini uzun ve zorlu bir bekleyişe sürüklüyor.

Tır Şöförleri yetkililerden çözüm beklediklerini ifade ederek;”3 gün beklediğimiz de oluyor.Buralarda perişan oluyoruz.Tuvaletimiz,banyomuz yok.Sahibimiz de yok.Yetkililerden kapı sorununu cözmelerini istiyoruz”dediler.

Öte yandan Hopa halkı da Tır kuyruğunun kendi ilçelerine kadar uzanmasından rahatsız olduklarını dile getiriyorlar.Tırların gelişi güzel park edilmesinden rahatsız olan Hopalılar “Mahalle aralarına tırlar park ediyor.Diğer araçlar da kaldırıma park ediyor.Vatandaşa geçmek ićin yer kalmıyor”diyerek şikayetlerini dile getirdiler, Tır parkı yapılmasını istediklerini söyleyen Hopa halkı,gerekli mercilere bildirdiklerini ama halen bir çözüm olmadığını da dile getirdiler.

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI