Tevfik İleri için Sempozyum düzenlenecek

Tevfik İleri Eğitim Kültür ve Sanat Derneği(TİEDER)’nin düzenlediği Rize Valiliği ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin himayeleriyle Tevfik İleri’yi anma etkinlikleri düzenleniyor.

YÖREDEN HABER 22.04.2014 12:53:46 95 0
Tevfik İleri için Sempozyum düzenlenecek
Bu amaçla on yıl milletvekilliği, Ulaştırma, Millî Eğitim ve Bayındırlık Bakanlığı gibi önemli görevler üstlenen, hayatı boyunca milletinin refah ve huzuru için çalışan, tarihimize yön vermiş bir devlet büyüğü olan Ahmet Tevfik İleri’yi anmak, gençlerimize tanıtmak, toplumsal meselelere karşı duyarlılığın arttırılması ve ilimizdeki sosyal-kültürel faaliyetlerin kurumsal olarak yürütülmesi amacıyla “Tevfik İleri Eğitim Kültür ve Sanat Derneği “(TİEDER) adlı dernek kurulmuştur.
 
TEİDER tarafından projelendirilen,” İleriye Doğru, Tevfik İleri’yi Anma Etkinlikleri” kapsamında; ulusal nitelikte ortaöğretim öğrencilerine hitap eden çeşitli yarışmaların yanı sıra;23-24 Mayıs 2014 tarihlerinde “Tevfik İleri Sempozyumu” yapılması planlanmıştır. Valiliğimiz himayesinde koordine edilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen etkinlik için yapılan çalışmalar Vali Nurullah Çakır’ın başkanlığında değerlendirildi.
 
Toplantıya, Vali Yardımcıları Şefik Aygöl, Gökmen Çiçek, Çayeli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Orhan Kemal Tavukçu, İl Millî Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, TİEDER Yöneticileri ile diğer ilgililer katıldılar. 

TEVFİK İLERİ
Başbakan Yardımcısı, TBMM Başkan Yardımcısı, Milli Eğitim Bakam, Bayındırlık Bakanı, Ulaştırma Bakanı, Devlet Bakanı, Milli Türk Talebe Birliği Başkanı Samsun Milletvekili Ahmet Tevfik İleri 1911 Yılında Hemsin ilçesi Yaltkaya köyünde doğdu. Tahsilini İstanbul’da tamamlayarak mühendis olarak hayata atıldı. 


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI