STO'LAR TÜVTÜRK MUAYENE İSTASYONU İSTİYOR

Hopa ve Kemalpaşa’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda bir araya geldi.

TRABZON-ARTVİN 18.12.2021 17:25:59 44 0
STO

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa ve Kemalpaşa’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda bir araya geldi. Gündemde öne çıkan madde Hopa’da TÜVTÜRK Muayene İstasyonu kurulması oldu. Bu konuda Sivil Toplum Kuruluşları olarak ilgili mercilerle görüşmek üzere bir an önce lobi çalışmalarının başlatılmasına karar verildi.

Şoförler Odası Başkanı İsrafil Kotil Başkanlığında yapılan toplantıya Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı, S.S. 08 Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Harun Vayiç, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Turhan Özhalk, Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Yavuz Şiviloğlu, Yeşilay Derneği Artvin Temsilcisi Ali Altunkaya, Muhtarlar Derneği Başkanı Nevzat Azaklı, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Yaşar Uzuner, Artvin İş Adamları Derneği Başkanı Seçim Altınkaya ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi Yetkilileri katıldı.

Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin sunumu ile başlayan toplantıda, Sarp Sınır Kapısındaki sıra sistemi, tırların ilçemizdeki bekleyiş süreleri ve oluşan trafik sorununun değerlendirilmesi, şehir içi trafik ve park sorununun değerlendirilmesi, şehir içi dolmuşlarının cep sorunlarının görüşülmesi, Kemalpaşa Şehir içi Dolmuş Hatlarının görüşülmesi, özel öğrenci servisi ve başka servis taşıyan minibüs ve taksicileri hizmet esnasında belgelerinin eksik olmaması, eksik evraklı şoförlerin bu araçları kullanmaması için uyarılmasının değerlendirilmesi, ilçemizde ihtiyaç duyulan TÜVTÜRK Muayene İstasyonunun görüşülmesi, ticari taksicilerin uyması gereken 12 kuralı ihmal etmemeleri aksi halde çalışma izinlerinin süresiz iptal edilmesinin görüşülmesi, taksici ve minibüsçülerin fiyat tarifelerine uymaları, aksi halde gerekli yaptırımların uygulanacağı hususunda bilgilendirilmesi, ilçeye doğalgaz getirilmesi için girişimde bulunulmasının değerlendirilmesi, ilçede Çağrı Merkezi kurulmasının değerlendirilmesi, Artvin Valisinin Meclis Toplantısına katılımının değerlendirilmesi hakkında fikir alışverişi yapıldı


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI