Staj Yapan Gürcü Öğrenciler RTEÜ Rektörü Karaman'ı Ziyaret Etti

RTE Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde staj yapmak amacıyla Gürcistan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesinden gelen öğrenciler, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı ziyaret etti.

EĞİTİM 18.08.2017 14:33:15 52 0
Staj Yapan Gürcü Öğrenciler RTEÜ Rektörü Karaman

Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesinde radyoloji, onkoloji, jinekoloji, göz, kalp vb. alanlarda staj eğitimi görmek için gelen öğrencileri ve Tiflis Tıp Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Mzia TSİKLAURİ’yi Rektörlük Toplantı Salonu’nda ağırlayan Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, öğrencilerin, eğitim hayatında önemli bir yeri olan staj dönemini Üniversitede geçirecek olmalarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Rektör Karaman, Üniversiteye Gürcistan’dan gelen çok sayıda uluslararası öğrencimiz olduğunu da belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak bu öğrencilerimizi ülkelerinin, ailelerinin bizlere emaneti olarak görüyoruz ve bu anlayışla hareket ediyoruz. İyi bir eğitim almaları ve mezuniyetten sonra ülkelerinde iyi bir hizmet etmelerini arzu ediyoruz.” dedi.

Karaman, iki ülke arasındaki işbirliğinin bugün olduğu gibi gelecekte de sağlam bir şekilde devam edeceğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Dr. Mzia TSİKLAURİ, üniversiteler arasındaki işbirliğinin artması noktasında göstermiş olduğu katkı ve gayretlerden dolayı Rektör nezdinde Üniversiteye teşekkür etti.

Öğrenciler ise Rize’de bulunmaktan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde staj görmekten mutlu olduklarını belirterek kendilerine sunulan eğitim fırsatları dolayısıyla başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Üniversite, Tıp Fakültesi, hastane yönetici ve personeline teşekkür ettiler.

Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ve günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

RTEÜ


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI