ŞİMŞEK’E “ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ”

Beykoz Rizeliler Derneği’nin “Üstün Hizmet Ödülü” programı, Avrasya Yapı Marketleri Kavacık Şubesi’nde gerçekleşti.

YAŞAM 21.08.2021 10:15:22 118 0
ŞİMŞEK’E “ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ”

Fatih Sultan KAR

Prof. Dr. Şaban Şimşek’in “Kur’an’ı Kur’an’la Anlamak” adlı kitabının ikinci baskısı için imza ve söyleşisi, Beykoz Rizeliler Derneği’nin “Üstün Hizmet Ödülü” programı, Avrasya Yapı Marketleri Kavacık Şubesi’nde gerçekleşti.

Öğlen saatlerinde başlayan ve akşama dek süren kapsamlı programa Beykoz Rizeliler Derneği Üyeleri, Beykoz’da ki Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yöneticileri, Avrasya Yapı Marketlerinin müşterileri, Beykozlu ve Rizeli iş insanları yoğun ilgi gösterdi. Rize Vakfı Başkan Vekili İshak Koçoğlu, İş insanları Mehmet Yılmaz Yetimoğlu, Taner Mert, İbrahim Çiftçi, Hayrullah Aytaç, İrfan Çınar, Kadir Akyıldız, Derya Livanelioğlu, Mustafa Demir, Osman Kopuz, Yakup Aksoy, Zafer Aslan, Patika Derneği Başkanı Semra Tecimen, Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Saniye Efe, Ebru Sanatçısı Nezahat Koptagit, Göztepe Mahallesi Muhtarı Arzu Kuşdili, Hilmi Yıldırım, Fotoğraf Sanatçısı Adnan Yavuz Aksoylu, Fatih Sultan Kar, tanınmış mağara ve su altı araştırmacısı Hüseyin Güngör göze çarpan isimler arasındaydı.

SICAK BİR ORTAMDA KİTAPLARINI İMZALADI

Göze çarpan hususlardan biri de Avrasya Yapı Marketlerinin geçen yılın Nisan ayından beri Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği ile beraber yürüttüğü “Sepete Mama Koy & Bir Patiye Can Ol” sosyal sorumluluk projesine konukların gösterdiği duyarlılık oldu. Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı ve aynı zamanda Avrasya Yapı Marketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Akyıldız ile Proje Koordinatörü Recep Ali Aksoylu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programın ilk bölümünde ki kokteylin ardından eski müsteşar vekili, tanınmış göz hekimi Prof. Dr. Şaban Şimşek, ikinci baskısı yapılan “Kur’an’ı Kur’an’la Anlamak” adlı kitabını konuklar ve Avrasya müşterileri için imzaladı.

Prof. Dr. ŞABAN ŞİMŞEK’E ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra Beykoz Rizeliler Derneğinin Rize ve Rizeli için verdiği hizmet, destekler ile toplum yararına sağladığı değerli akademik ve sosyal çalışmalarından ötürü Prof. Dr. Şaban Şimşek’e derneğin “Üstün Hizmet Ödülü” katılımcılar eşliğinde takdim edildi.

RİZE’YE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLENDİRİLMEYE DEVAM EDECEK

Sıcak yaz gününe rağmen programa katılım gösteren misafirlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Mikail Akyıldız, Beykoz Rizeliler Derneği’nin bu ödülünün sonraki yıllarda yine “İstanbul’da Rize ve Rizeli için, Toplum için Değer Üreten, Destek Veren” isimler için devam ederek gelenekselleştireceklerini özellikle vurguladı.

HAK EDENİ ALKIŞLAMADA CİMRİ OLMAYALIM

Beykoz Rizeliler Derneğinin Prof. Dr. Şaban Şimşek’e “üstün hizmet ödülü” nün takdim edildiği programda dernek başkanı Mikail Akyıldız’ın konuşması; Çok Değerli Konuklar, Değerli Başkanlarım, Değerli Beykoz Rizeliler Deneği Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarım, Üyelerim, Kıymetli Dostlar,

Sıcak bir yaz günü, üstelik henüz günü tamamlamamışken bizlerle beraber olduğunuz için şahsim ve arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum. Hoş Geldiniz, Safa Geliniz. İzninizle bu ödül ve hediyeden, bugün buraya toplanma, bir arada olmamızın gerekçe ve önemini izah etmek istiyorum. Bizler genelde eleştirmesini severiz. Daha iyi olması için elbette yapıcı eleştirilerde bulunalım. Bunda bir mahsur yok. Ancak bundan daha önemlisi toplum adına güzelliklere imza atan kişi ve kurumları da hem kendilerine teşekkür etmek, hem de diğerlerini de güzellikler üretmeye teşvik etmek, yüreklendirmek için onore etmemiz gerekiyor. Ortak dostumuz Recep Ali Aksoylu’nun her fırsatta söylediği gibi, “Lütfen Hak Edeni Alkışlamakta Cimri Olmayalım”

Biz Beykoz Rizeliler Derneği ve Yönetim Kurulu Başkanı oluğum AVRASYA İnşaat ve Yapı Marketleri olarak CİMRİ DEĞİLİZ. Hem toplumsal konulara duyarlıyız, hem de topluma değer ve destek katanlara. Bugün de bu nedenle bir aradayız.

Kendisine topluma katkıları nedeniyle her daim Teşekkür ve şükranlarımızı arz ettiğimiz kıymetli hocamız, müsteşarımız Prof Dr Şaban Şimşek bugün aramızda, özel konuğumuz. Beykoz Rizeliler Derneği olarak istedik ki değerli hocamıza, hemşerimize bir kez de dostlarımızla beraber kurumsal olarak teşekkür edelim, bu güzelliğin derneğimiz adına gelenekselleşmesi için ilk adımı atalım.

Değerli Dostlar, Şaban Şimşek Hocamızın başarılarla dolu çok uzun bir biyografisi var. Zamanı değerli kullanmak adına kısaca aktaracağım. Kendisi Milli Eğitim Bakanlığı eski müsteşar vekili, Türkiye’de bir çok Tıp Fakültesinde dekanlık, başhekimlik yapmış, Sağlık Üniversitesi eski rektör yardımcısı ve halen Kartal Dr Lütfi Kırdar EAH Göz Kliniği Şefi, yıllarca ulusal medyada düzenli makaleleri yayınlanmış, bugüne kadar yayınlanmış 14 kitabı bulunan Rize Azaklıhoca köyünden, değerli bir hemşerimiz.

Topluma, ülkemize sağladığı üstün hizmetler yanında hemşerileri olarak her sıkıntımızda da yanımızda olan Prof. Dr. Şaban Şimşek hocamıza Beykoz Rizeliler Derneği olarak ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ takdim etmeyi kararlaştırdık. Sonbaharda planladığımız bu programı anı bir kararla bugüne aldık. Zira değerli hocamızın geçen yıl kaleme aldığı ve çok takdir gören “KUR’AN’I KUR’AN’LA ANLAMAK” isimli kitabının geçen hafta ikinci baskısı yayınlandı. Dostlarımız bilir kitabın ilk baskısının da ilk imza ve söyleşisini yine derneğimizde yapmıştık. Bu kez de böyle olsun istedik ve AVRASYA grubunun desteği ile programı bugün burada gerçekleştiriyoruz. Kıymetli hocamız bugün bizlere bu çok değerli ve hepimizin mutlaka okuması gereken kitabını imzaladı. Sorularımıza yanıt verdi. Ben kitabın içeriğine dair konuşmayacağım. Kendisine söz verdiğimizde eminim o çok daha güzel ifade edecektir. Sözlerimi günü, amacımızı özetleyen ve birazdan çok kıymetli hocamıza takdim edeceğimiz plaketin üzerinde yer alan cümleleri okuyarak tamamlamak istiyorum.

YILLARDIR SAĞLIK, EĞİTİM ALANINDA RİZE’YE VE ÜLKEMİZE YAPTIĞINIZ ÇOK DEĞERLİ KATKILAR,

GEREK İLMİ, GEREK TOPLUMSAL YARAR ADINA KİTAPLAŞTIRDIĞINIZ YAYINLAR, MAKALELER

PANEMİ DÖNEMİNDE BİLE GÖSTERDİĞİNİZ DUYARLI, ÖZVERİLİ ÇALIŞMALAR,

IŞIK OLDUĞUNUZ HASTALARINIZ, ÜLKEMİZİN SAĞLIK ORDUSUNA YETİŞTİRDİĞİNİZ HEKİMLER,

RİZELİ HEMŞERİLERİMİZLE KURDUĞUNUZ ÇOK DEĞERLİ MANEVİ BAĞ VE DESTEK İÇİN

YÖNETİM KURULUMUZ ÇOK BÜYÜK MEMNUNİYET VE TEVECCÜH İLE SİZE

ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ SUNMAYI KARARLAŞTIRMIŞTIR.

Programın son bölümünde Prof Dr. Şaban Şimşek’in teşekkür ve “KUR’AN’I KUR’AN’LA ANLAMAK” kitabını hangi amaç ve duygularla kaleme aldığını anlatan konuşmasından önce her daim Beykoz Rizeliler Derneğinin etkinliklerine destek olan ve bugünü de organize eden AVRASYA Yapı Marketleri günün anısına özel olarak yapılmış “kılıç” hediye etti.

“KUR’AN’I KUR’AN’LA ANLAMAK” IN ARKA KAPAĞINDA Kİ NOT, ÖNEMİNİ NET GÖSTERİYOR

Hazreti Ömer, toplumda baş gösteren ayrılıklar, ayrışmalar, husumetler üzerine, 'Bu ümmetin kıblesi, kitabı, dini bir olduğu halde niye ihtilaf ediyorlar?' diye bir serzenişte bulunmuş ve ilmine güvendiği İbn-i Abbas'a görüşlerini sormuştu!..

Şöyle cevap vermişti İbn-i Abbas: 'Bizler Kur'an ayetlerinin kimin hakkında, nerede ve ne sebeple nazil olduğunu biliyorduk ama şimdikiler bilmiyorlar! Dolayısıyla herkes onlardan kendine göre bir mana çıkarıyor. Eğer bilselerdi ihtilaf etmezlerdi.'


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI