SEMPOZYUMA HAZIRLANIOR

Üçüncü Yusufeli Sempozyumu 17- 18 Ekim Tarihinde Düzenlenecek.

EĞİTİM 31.08.2023 13:08:57 137 0
SEMPOZYUMA HAZIRLANIOR

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Artvin Çoruh Üniversitesi ve Yusufeli Belediyesi tarafından 17 – 18 Ekim 2023 tarihinde Yusufeli İlçesinde düzenlenecek olan üçüncü Yusufeli Sempozyumu öncesinde hazırlıklar başladı.

Yusufeli Belediyesi ve Artvin Çoruh Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek olan üçüncü Yusufeli Sempozyumuna hazırlıklar devam ediyor. Sempozyum hazırlıkları kapsamında Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Akademisyenler tarafından oluşturulan düzenleme kurulu çalışmalarına devam ediyor. Sempozyum ’da ele alınacak olan konular ve bu konulara ilişkin olarak yazılacak olan bilimsel yazıların toparlanma süreci de devam ediyor. Açıklanan takvime göre; son bildiri gönderimi 1 Ekim, kabul edilen bildirilerin ilanı 10 Ekim, tam metin gönderimi 20 Kasım ve bildiri kitabının yayınlanması ise 30 Aralık olarak belirlendi.

Yusufeli Belediyesi tarafından yeni yaşam alanlarının ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan gelişmesine katkı sağlayacak olan konuların ele alınacağı sempozyum Ekim ayında düzenlenecek. Sempozyumda alanlarında yetkin akademisyenlerin kaleme alacağı bilimsel yazılar ve bu yazıların içeriklerinin ilçeye getireceği katkılar ele alınacak. Sunulan bildirilerin daha çok proje odaklı olacağı ve Yusufeli’nin kalkınması adına hayata geçirilecek projelere zemin oluşturması amaçlanıyor.

Sempozyuma katılmak isteyen akademisyenler ilgili tarihler içerisinde https://yusufelisempozyumu.artvin.edu.tr adresini ziyaret ederek bilgi aldıktan sonra ilgili yazısını yusufelisempozyumu@artvin.edu.tr e-posta adresine mail olarak gönderebilirler.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI