Ruh Sağlığı Hizmetleri Değerlendirilme Toplantısı Yapıldı

Rize Valiliği ile İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonluğunda ilimizde sunulan ruh sağlığı hizmetlerinin değerlendirme toplantısı Rize Valisi Kemal ÇEBER Başkanlığında gerçekleştirildi.

YÖREDEN HABER 19.03.2021 17:38:22 20 0
Ruh Sağlığı Hizmetleri Değerlendirilme Toplantısı Yapıldı

Rize Valiliği Toplantı salonunda Vali ÇEBER Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali yardımcısı Bayram SAĞIR, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet PATLAK, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa TEPE, Rize Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İdris Altuntaş, Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Seçkin Karaoğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Talip BAŞAK, Rize Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İlknur Kiraz AVCI ve Ruh Sağlığı Birimi Uzmanı Salih YILDIRIM katıldı.

Toplantıda İl Sağlık Müdürü Dr. TEPE ilimizde sunulan ruh sağlığı hizmetleri ile ilgili bir sunum yaptı.

Toplantıda ilimizde bulunan ruh sağlığı hastalarının gerekli sağlık tesislerine sevki ve yatarak tedavilerinin sağlanması, alkol ve madde bağımlısı hastaların tedavilerinin gerçekleştirilmesinde yaşanan sorunlar ve çözüm yolları dile getirildi.

Ruh sağlığı hastalıkları bulunan çocuk ve yetişkinler ile alkol ve madde bağımlısı hastalara sahip olan ailelerin yaşadıkları sorunlar ve alınabilecek önlemlerin değerlendirildiği toplantıda vaka bazlı olarak hastalara yönelik uygulanabilecek tedbirler hakkında tekrar görüşmelerin gerçekleştirilmesine karar verildi.

Ayrıca 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu gereği haklarında sağlık tedbiri bulunan çocukların tedavilerinde yaşanan zorluklar ile ailelerimizin yaşadığı maddi ve manevi sorunlara çözüm önerileri sunuldu.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI