RÜDAT Tar Şelalesi’nde

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 10. Yıl Bahar Şenliği ve Engelliler Haftası münasebetiyle Üniversitemiz Dağcılık Topluluğu ile Sosyal Hizmet Topluluğu tarafından “Tar Şelalesi, Doğa Gezisi” etkinliği düzenlendi.

YÖREDEN HABER 12.05.2016 07:11:20 151 0
RÜDAT Tar Şelalesi’nde
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Elemanı Uzm. Dr. Serdar DİZMAN öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe üniversiteden 4, Rize Valiliği Gönül Elçilileri biriminden 4 ve Ömer Halaç İlköğretim Okulu'ndan 5 olmak üzere toplamda 13 engelli öğrenci ile refakatçiler ve topluluk üyeleri katıldı.

Üniversitenin önünden hareket eden kafilenin ilk durağı tabi güzelliklerle çevrili olan Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki Tar Şelalesi oldu. Katılımcılar, iki kilometrelik yürüyüş parkurunda hem doğanın keyfini doya doya çıkardılar hem de sergiledikleri örnek davranışlarla “asıl engel bedende değil, zihindedir” mesajını verdiler.

Bir sonraki adres ise Ayder oldu. Buradaki yemek organizasyonunun ardından doğaseverler yeşilin her tonunu içerisinde barındıran bölgede fotoğraf çektiler. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı etkinlik sonunda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Dağcılık Topluluğu'nun bastırdığı bileklikler günün anısına tüm engelli öğrencilere ve refakatçilerine hediye olarak edildi.


 

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI