RTEÜ GELİŞTİRME VAKFINDAN BURS KAZANAN ÖĞRENCİLER TÖRENLE ÇEKLERİNİ ALDILAR

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfının belirlediği sıralamaya girerek Üniversitemizi kazanan başarılı öğrencilere düzenlenen törenle başarı bursu temsili çekleri verildi. Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakült

EĞİTİM 12.11.2021 19:29:45 182 0
RTEÜ GELİŞTİRME VAKFINDAN BURS KAZANAN ÖĞRENCİLER TÖRENLE ÇEKLERİNİ ALDILAR

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, yurt içinde ve yurt dışında isminden söz ettiren nitelikli bir üniversite olma hedefi ile hareket ettiklerini ifade eden Rektörümüz: “ Nitelikli üniversite olmanın üç şartı vardır. Bunlardan biri nitelikli öğrenciye sahip olmaktır. Üniversite olarak siz hangi oranda başarılı öğrenciyi çekebilirseniz, bölüm ve programlarınızı üst başarı sıralarındaki öğrenciler tercih ederse, o oranda daha nitelikli mezunlar verebilirsiniz.” dedi.

Başarılı öğrencileri Üniversitemize kazandırmak için RTEÜ Geliştirme Vakfı vasıtasıyla başarılı öğrencilere burslar verdiklerini hatırlatan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman: “ Verdiğimiz burslar sayesinde birçok başarılı öğrencinin tercihi RTEÜ olmaktadır.” şeklinde konuştu.

2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınav Sonuçları Türkiye geneli dikkate alındığında Üniversitemiz açısından memnuniyet verici bir tablonun oluştuğunu, 2021 yılında birçok yüksek puanlı öğrencinin tercihinin de RTEÜ olduğunu belirten Rektörümüz: “ Türkiye geneli başarı sıralamasında ilk 1.000’e giren 4 öğrenci, ilk 5.000’e giren 16 öğrenci, ilk 10.000’e giren 27 öğrenci, ilk 20.000’e giren 58 öğrenci ve ilk 50.000’e giren 387 öğrenci Üniversitemizi tercih etmiştir. Üniversitemizin başarılı öğrenciler tarafından tercih edilmesinde ulaşmış olduğu akademik performans ve başarı ile Üniversitemiz Geliştirme Vakfının sağlamış olduğu imkânların, vermiş olduğu bursların önemli etkisinin olduğunu düşünüyoruz. Üniversitemiz Geliştirme Vakfı toplam 615 öğrenciye başarı bursu vermiştir. Şu anda 137 öğrenci Üniversitemiz Geliştirme Vakfından burs almaya devam etmektedir.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman konuşmasını burs kazanan öğrencileri tebrik ederek tamamladı. RTEÜ Geliştirme Vakfı Başkanı Nusret Bayraktar ise konuşmasına üniversitelerin üstlenmiş olduğu görev ve sorumluluklardan söz ederek başladı.

Ülkenin ve bölgenin kalkınmasında itici güçlerden en önemlisinin üniversiteler olduğunu dile getiren Bayraktar, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin de marka üniversite olmasına yönelik gerek fiziki gerekse eğitim şartlarının iyileştirilmesi noktasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı olarak sağlamış oldukları katkılardan söz etti. Konuşmaların ardından Vakıf Başkanı Nusret Bayraktar ile Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman tarafından 2021 yılı YKS sonuçlarına göre Türkiye geneli başarı sıralamasında ilk 1.000’e giren 4 öğrenciye 3.000 TL. Süper burs, 33 öğrenciye aylık 2.000 TL, 11 öğrenciye aylık 1.000 TL başarı bursu ve 6 öğrenciye de aylık 1.000 TL tercih bursu çekleri verildi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI