RTEÜ “Engelsiz Üniversite” Ödülünü Aldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 9 kategoride 1075 başvurunun olduğu 2020 Türkiye Erişilebilirlik Ödüllerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi “Engelsiz Üniversite” kategorisinde ikinci oldu.

EĞİTİM 23.03.2021 10:28:24 85 0
RTEÜ “Engelsiz Üniversite” Ödülünü Aldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 9 kategoride 1075 başvurunun olduğu 2020 Türkiye Erişilebilirlik Ödüllerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi “Engelsiz Üniversite” kategorisinde ikinci olduğunun vurgulandığı sözlerde; Basın Yayın Enformasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve çok sayıda davetlinin yer aldığı Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri Töreni’ne Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman da katıldı.

Törende konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 19 yıllık hükümetleri döneminde engelli hakları ve engelli hizmetlerinde modern yaklaşımlarla yeni bir vizyon ortaya koyduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ise, ödül alsın veya almasın gelen her başvurunun insanlığın hayrına bir gayret olduğunu ifade ederek, ödül sahipleri yanında fikir üreten katılımcıları da gönülden tebrik etti.

Üretilen fikirlerin her birinin günün birinde insanlığın hizmetine sunulacağını aktaran Emine Erdoğan, dünyada 1 milyardan fazla engelli bireyin bulunduğunu, bu sayının neredeyse dünya nüfusunun yüzde 15'ine karşılık geldiğini söyledi.

Emine Erdoğan, 2020 yılının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Erişilebilirlik Yılı olarak ilan edildiğini hatırlattı.

9 kategoride dereceye girenlerin 'jüri' ve 'halk oylaması' yöntemiyle ayrı ayrı belirlendiği ödül töreninde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi “Engelsiz Üniversite” kategorisinde ikinci oldu. Ödül RTEÜ adına Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a takdim edildi.'


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI