Rize’nin eski Emniyet Müdürü milletvekili aday adayı oldu

Bir dönem Rize’de de görev yapan emekli emniyet müdürü, iş insanı Osman Öztürk CHP’den İstanbul 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

İNSAN 24.03.2023 10:10:17 460 0
Rize’nin eski Emniyet Müdürü milletvekili aday adayı oldu
HABER:ARZU ERBAŞ
2001-2003 yıllarında Rize Emniyet Müdürü olarak görev yapan Osman Öztürk CHP’den milletvekili aday adaylığı için başvurdu. CHP İstanbul 2. bölge milletvekili adayı olmak için müracaatını yapan Osman Öztürk güvenlik konusundaki deneyimi ve başarıları ile dikkat çekiyor. 40 yıllık mesleki deneyime sahip olan Öztürk, Rize, Tunceli ve Kırşehir’de İl Emniyet Müdürü, İstanbul-Beyoğlu ve Ankara-Çankaya ilçelerinde de ilçe emniyet müdürü olarak uzun yıllar görev yaptı. Giresun Pirazizli olan Öztürk, İl Emniyet Müdürlüğü görevleri sırasında birçok önemli projeyi faaliyete geçirdi. Okul Polisliği, Aile Polisliği, Teröre Karşı Toplumun Korunması ve Terör Örgütleri ile Mücadele ve Halk Desteğinin Önlenmesi, Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadele ve Polis Halk İletişiminin Geliştirilmesi gibi birçok güvenlik alanında toplum destekli polislik projelerini uygulamaya geçirdi.
RİZE’DE İLKLERE İMZA ATMIŞTI
Rize İl Emniyet Müdürlüğü sırasında Türkiye’de gerçekleştirilen İlk “Okul Polisliği” projesi olan Polis Abla, Polis Amca Okul Polisliği Projesini uygulamaya koydu. Rize ilinde Aile Polisliği, Bisikletli polis uygulaması olan Martı Timleri projesi, Uyuşturucu ile Mücadele Projesi, Centilmen Taraftar Projesi, Suç ve suçlularla mücadele projelerini hayata geçirerek toplum desteğinin sağlandığı ve halkın suç ve suçlulara karşı bilinçlendirildiği birçok proje ve stratejiyi uygulamaya koydu. Stadyum güvenliğinin sadece polisiye önlemlerle değil taraftarların bilinçlendirilmesi ve centilmenlik kurallarına uymalarının içselleştirilmesi ile sağlanabileceği gerçeğinden hareketle Türkiye’deki ilk uygulamalardan olan Rize Stadyumundaki tel örgüleri kaldırtarak tel örgüsüz bir güvenlik modelini hayata geçirdi.1974 ile 2009 tarihleri arasında başarılı çalışmaları nedeniyle Valilik ve Bakanlık Makamları tarafından toplam 51 adet Takdirname ve 268 adet maaş taltifi ile ödüllendirildi.

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI