Rizeliler İzmir’de FEDERASYON Genel Kurulu Yaptılar

İzmir’de “Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonu (EGERİDEF) İlk genel kurulunu bugün gerçekleştirdi.

GÜNDEM 3.05.2023 21:54:09 96 0
Rizeliler İzmir’de FEDERASYON Genel Kurulu Yaptılar

Rizeliler İzmir’de FEDERASYON Genel Kurulu Yaptılar

İzmir’de “Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonu (EGERİDEF) İlk genel kurulunu bugün gerçekleştirdi.

23 Ocak 2023 tarihinde Ege Bölgesi Rizeliler Derneği, Ege Bölgesi Rize Pazarlılar Derneği, Rize Sevdalıları Derneği, Karşıyaka Rizeliler Derneği, Yeşil Buca Rizeliler Derneği, Seferihisar Rizeliler Derneği, Güzelbahçe Rizeliler Derneği, Kuşadası Rizeliler Derneği ve Didim Rizeliler Derneğinin katılımı ile kurulmuş olan EGE BÖLGESİ RİZE DERNEKLERİ FEDERASYONU (EGE RİDEF) ilk genel kurulunu 30 Nisan 2023 tarihinde İzmir’ de gerçekleştirdi.

İŞ İNSANI MEHMET TOPALOĞLU BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen Genel Kurulda Federasyon Başkanlığına seçilen Mehmet Topaloğlu, açılış konuşmasına Köksal Toptan’ın genel kurulda oy birliği ile Onursal Başkanlığa seçildiğini söyledi.

Federasyon başkanı Mehmet TOPALOĞLU’nun açılış konuşmasından sonra divan teşekkül ettirildi.

Divan başkanlığına Ege Bölgesi Rizeliler Derneğinin Onursal Başkanı Rize Ardeşenli olan ve 20. Dönem İzmir milletvekili Metin ÖNEY’ in yaptığı genel kurula;

Devlet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür Bakanlığı ve TBMM Başkanlığı yapmış olan Rizeli hemşerimiz Köksal TOPTAN, çeşitli partilerin milletvekili adayları, il ve ilçe başkanları, belediye başkanları ve bürokratlar katıldı.

RİZELİ SEVİLEN SİYASETÇİ KÖKSAL TOPTAN ONUSAL BAŞKAN OLDU

Genel kurulda Sayın Köksal TOPTAN genel kurul tarafından oy birliği ile Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonunun Onursal Başkanlığına seçildi.

Genel Kurulda oy birliği ile yeniden genel başkanlığa seçilen Mehmet TOPALOĞLU tarafından, Köksal TOPTAN ve Metin ÖNEY’ e ülkemize yapmış oldukları hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi.

Genel kurul tarafından seçilen yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri aşağıdaki isimlerden oluşmuştur.

Yönetim Kurulu:

Mehmet TOPALOĞLU, Hızır MURTEZAOĞLU, Mehmet AKSOY, Hüseyin KOÇ, Zekiye Seda SÖNMEZ, Mehmet Başar Onur ÜÇKAN, Davut KESİCİ, Resul YAZICI, Hüseyin CEYLAN, Mustafa AYDIN, Birnur ÖZSUCU, Medet EKŞİ, Süleyman MEMİŞOĞLU, Süleyman OKUMUŞ, Leyla SARUHAN İNCE, Savaş AKINCI, Mustafa HACIOĞLU, Hızır Ali TELATAR, Mehmet ÖZTABAK, Aslan BİLGİ, Ceyhun ŞİŞMAN, Recep YAĞCIOĞLU, Resul ŞEN, Faik DALGIÇ, Hayrettin ŞATIROĞLU, Mustafa KURTULUŞ, Kadir TOPALOĞLU, Levent BİLGİ, Çiğdem AVCI, Şakir SEMİZ, Taylan TOPTAN, Ümit YAZICI, Zeki YÜKSEL, Ali Osman GÜLER, Yılmaz SAĞLAM.

Denetim Kurulu:

Muhammet KAZDAL, Necat İSLAMOĞLU, Gülten BİLGİ


Anahtar Kelimeler:
1

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

2

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

3

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

4

Z kuşağını anlamanın önemi!

5

Tarım Fuarındaki Yerini Aldı