Rizeli vatandaşlara uyarıda bulundu

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Çay sezonunun açılması münasebetiyle köylerine çıkmaya başlayan Rize halkına uyarılarda bulundu.

YÖREDEN HABER 6.05.2014 18:07:40 68 1
Rizeli vatandaşlara uyarıda bulundu
KASAP; şebeke suyu olmayan, halk arasında çıkma su diye tabir edilen, köylerde her vatandaşın kendi hanesine aldığı yahut birkaç hanenin ortaklaşa oluşturmuş olduğu ve temizliği yapılmayan depolardan gelen kontrolsüz suları içmemeleri hususunda Rize halkının daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti.
Vatandaşlarımızın, içme suyu için şehir şebeke suyunu tercih etmelerini, bunun mümkün olmadığı durumlarda içme suyu olarak kullanacakları suyu muhakkak kaynatıp içmeleri konusuna dikkat çeken KASAP, yaz ayları yaklaştıkça hastanelerdeki ishal, mide bulantısı, kusma gibi şikâyetlerin, şebeke harici suların kullanımıyla artış gösterebileceğinin de altını çizdi.
            Prof. Dr. Reşat KASAP, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yaptığı rutin analizlere paralel olarak hem Andon İçme Suyu Arıtma Tesisi çıkışında hem de hafta içi her gün şehrin 10 farklı noktasından alınan su numuneleriyle yapılan analizler sonucunda Rize Belediyesi sınırları içerisinde kullanılan şebeke suyunun vatandaşlarımız tarafından kesinlikle gönül rahatlığıyla içilebileceğini ifade etti. 

Anahtar Kelimeler:
sadık hür
7.05.2014 09:59:01
syn kasap rizede beledıyenın suyunun basmadığı yerler var bunların tesbitinide bir yaptırın pompa ile evlerımıze su basıyoruz at meydanında gül sokak gül apartmanının katlarına su basmıyor halil başkana defalarca dememize rağmen yaptıramadık depoların küçüklüğünden anlattılar bu soruna bir çözüm üretirsenız memnun oluruz sevgiler.

1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI