Rize'de Yabancı Dil için ortak Protokol

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Hazırlık Sınıfı öğrencileri Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret etti.

EĞİTİM 25.05.2016 07:23:17 26 0
Rize
Ziyarette İyidere Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Yerebakan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Fatih Kılıç da hazır bulundu.

Çağdaş bir üniversitenin iyi bir eğitimin yanı sıra sosyal etkinlikler yoluyla oluşacağının bilincinde olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İyidere Yabancı Diller Yüksekokulu, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik ediyor.

DESTEKLEYİCİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
İyidere Kaymakamlığı, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu arasında imzalanan protokole göre Yabancı Diller Yüksek Okulu öğrencileri İyidere ilçesinde yer alan ilk -orta ve lise düzeyindeki okullarda destekleyici çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar;

Okuma yazma desteği, ana sınıfı faaliyetleri, okul bahçe duvarının güzelleştirilmesi ve bahçe yer çizimleri, sosyal ve sportif kültürel ve sanatsal faaliyetler, İngilizce desteği, Müzik dersleri, akademik yardım, Matematik- Türkçe ders desteği ve çevre temizliği, kaynaştırma eğitimi alan öğrencilere bireysel destek, halk oyunları, görsel sanatlar desteği olarak gerçekleştirilmektedir.

İyidere Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, öğrencilerin insanüstü bir çabanın ürünü ile güzel çalışmalara imza attıklarını söyledi.

KİMDE NE İMKÂN VARSA ONU SEFERBER ETMESİ GEREKİYOR
Vali Yazıcı, üniversite öğrencilerini yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik etti. Bu tür faaliyetlerin, ülkemizin ihtiyacı olan özgüveni yüksek gençlerin yetişmesine katkı sağladığını kaydeden Vali Yazıcı, yapacakları çalışmalarda milli ve manevi değerlerimize olan farkındalığı sürekli olarak canlı tutma konusunu ön planda tutmaları tavsiyesinde bulundu.

Üniversiteli öğrencilerin anlamlı bir çalışma yaptığını ifade eden Vali Yazıcı, ' Beraber yaşadığımız insanlara karşı hepimizin sorumluluğu var. Kimde ne imkân varsa onu seferber etmesi gerekiyor. Aynı şehirde, mahallede beraber yaşadığımız insanlara karşı hepimizin sorumluluğu var. Her şeyin başı eğitim. Ülkemizin geleceğine katkı sağlayabiliyorsak bizi en mutlu edecek husus bunlardır. ' diye konuştu.

Vali Ersin Yazıcı, İyidere Kaymakamlığı, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğüne sosyal sorumluluk konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkürlerini iletti.
 

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI