Rize'de Turizm Haftası Kutlamaları başladı.

15- 22 Nisan tarihleri arasında bu yıl 40.sı kutlanan Turizm Haftası 19 Nisan 2016 Salı günü saat:10:00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Rizem Kültür ve Turizm Derneği’nin organize ettiği kortej yürüyüşüyle başladı.

KÜLTÜR 20.04.2016 11:52:16 76 0
Rize
Cumhuriyet ve Atatürk Caddesi boyunca devam eden kortej yürüyüşünün ardından Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda açılış töreni gerçekleştirildi. Programa Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Murat Toktaş, Ayder Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Ömer Altun, Rizem Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ramazan Aydoğan, Sivil Toplum Kuruluşları, Turizm Sektörü Temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kutlama programında açılış konuşmalarının ardından Dünyaca Ünlü Şefler, Rizeli Genç Şeflerle buluştu. Rotana Otel Mutfak Şefi Rafet İnce, İstanbul Divan Otel Mutfak Şefi Sezai Öztürk, Polat Renaissance Otel Mutfak Şefi Yücel Dereyayla, Ceylan Internatıonal Mutfak Şefi Recep Özkaya, Crowne Plaza Mutfak Şefi Kurtuluş Özdemir, Sürmeli Otel Mutfak Şefi Uğur Alparslan, Mitpoint Otel Mutfak Şefi Rıza Belenkaya, Cvk Otel Mutfak Şefi Ramazan Demir, Aşçılar Derneği Başkanı Adnan Öztürk, Rize Babillon Otel Mutfak Şefi Emre İnanır ile İlimizin turizm sektöründe hizmet veren işletmecileri de katıldı. Kortej yürüyüşünün ardından Saat 11:30’da Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda düzenlenen açılış töreninde Türkiye’nin dünyaca ünlü şefleri “Modern Türk Mutfağı Yarışması”nda Rizeli genç şef adayları ile buluştu. Ayrıca gün boyunca Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda turizm tesislerince oluşturulan tanıtım standları ziyarete açıldı, halk oyunları gösterisi ile program sona erdi.

Kutlama programı kapsamında  İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde “Geleceğin Rizeli Şeflerinin Dünya Şefleri İle Buluşması” konulu panel ile Rize Merkez Kapalı Spor Salonunda “Yarışarak Öğreniyoruz” ( Kültür ve Turizm Konulu Yarışma) düzenlenecek.

 

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI