Rize'de Kütüphane Haftası Etkinliği

Rize Valiliğinden yapılan açıklamalarda 52.Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Tuzcuoğlu Memişağa Parkında kitap okuma etkinliği yapılacak.

YÖREDEN HABER 29.03.2016 10:29:43 25 0
Rize
Kütüphaneler Haftası kutlamaları kapsamında 30 Mart Çarşamba Günü 12:30 – 13:30 saatleri arasında ilimiz Tuzcuoğlu Memişağa Parkında kitap okuma etkinliği düzenlenecektir.

Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 2012 yılında başlatılan ve geleneksel olarak her yıl Kütüphaneler Haftası kapsamında tekrarlanan '81 İlde Kitap Okuyoruz' okuma etkinliği bu yıl 'İnsan Okur' sloganıyla kutlanacaktır. Etkinlik, Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilecektir.

Rize Valiliğinden yapılan açıklamalarda 'Bu yıl 52.'si gerçekleştirilen Kütüphaneler Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenecek olan Kitap Okuma etkinliği ile toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak, öğrencilere okuma alışkanlığı ve zevkini aşılamak, kitap sevgisini arttırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmek amacıyla yapılmaktadır. 30 Mart 2016 tarihinde 12:30 - 13:30 saatleri arasında Rize Tuzcuoğlu Memişağa Parkında düzenlenecek olan kitap okuma etkinliğine tüm halkımız davetlidir' denildi. 

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI