Rize’de “gençlik ruh sağlığı programı” değerlendirme toplantısı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü ve Rize Gençlik ve Spor Müdürlüğü Koordinasyonunda Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarındaki üniversite öğrencilerinin ruhsal iyilik halini güçlendirmeye yönelik değerlendirme toplantısı düzenlendi.

SAĞLIK 17.06.2022 10:34:52 156 0
Rize’de “gençlik ruh sağlığı programı” değerlendirme toplantısı

Rize Gençlik ve Spor Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı öğrenci yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin iyilik halini güçlendirmek amacı ile ortak bir çalışma planı oluşturmak adına toplantı gerçekleştirildi.

İNTİHAR RİSKLERİ DEĞERLENDİRİLİDİ

Gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşması Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürkan Yıldız tarafından yapılmış olup, Rize Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Halit Baykal, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurt Hizmetleri Müdürü Celal Uzun, Gençlik Hizmetleri Müdürü Yasin Çakmakçı ve zoom bağlantısı ile Sağlık Bakanlığı Ruh Sağlığı Daire Başkanlığında görevli psikolog Özlem Güler Adın, Gençlik ve Spor Bakanlığı Daire Başkanı Cemalettin Parıltı katılım sağladı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Halit Baykal başkanlığında devam eden toplantıda KYK yurtlarında kalan gençlerin ruh sağlığı, psikososyal sorun alanları, intihar risklerinin değerlendirilmesi ve alınabilecek önlemler, öğrencilerin iyilik halini güçlendirmeye yönelik yapılabilecek çalışmalara dair planlamalar gerçekleştirildi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI