Rize Kamu Hastaneler Birliğinden Kızılya’a Tam Destek

Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği geleneksel hale getirdiği kan bağışı kampanyasının üçüncüsünü düzenledi.

YÖREDEN HABER 1.06.2016 12:28:39 27 0
Rize Kamu Hastaneler Birliğinden Kızılya’a Tam Destek
Rize Devlet Hastanesi Poliklinik katı, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği girişinde gerçekleştirilen ve “Küçük bahaneler büyük iyiliklere engel olmasın” sloganıyla düzenlenen bağış kampanyasına Rize Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Gökhan Demiral, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op.Dr. Talip Başak, İdari Hizmetler Başkanı Dr.Hakan Görgülü, Trabzon Ortahisar İlçe Sağlık Müdürü Dr.Fevzi Yavuz Yılmaz, Trabzon Sağlık Sen Başkanı İdris Aydın, Rize Sağlık Sen Başkanı İsmail Yılmaz, Genel Sekreterlik çalışanları, Rize Devlet Hastanesi çalışanları ve hasta yakınları katıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Demiral, yaptığı açıklamada sağlık hizmeti veren bir kurum olarak kanın ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarını vurgulayarak, 'Kan bağışı aslında bir insanlık vazifesidir.” Kan bağışının insan hayatı açısından çok önemli olduğunu, bu konuda toplumsal duyarlılığın artması gerektiğini söyledi. Demiral, kan vermenin de bir hayır işi olduğunu ifade ederek, kan bağışında bulunarak bir hastanın yaşama dönmesine katkıda bulunmak bile manevi açıdan insana huzur verir' dedi.


 

Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI