Rize İl Sağlık Müdürlüğünden fiziksel aktivite

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden fiziksel aktivite.

SAĞLIK 29.07.2022 09:43:20 143 0
Rize İl Sağlık Müdürlüğünden fiziksel aktivite

Rize İl Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından düzenli fiziksel aktivite hareketi başlatıldı.Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

YAŞAM KMOŞULLARI,YAŞAM TARZI SAĞLIK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Günümüzde fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve teknolojideki gelişmeler ile yaşam koşullarının kolaylaşması giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi ile toplumda obezite, hipertansiyon, diyabet gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artırmıştır.

“Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması (TBSA) 2017” sonuçlarına göre ülkemizde 15 ve üzeri yaş her 10 kişiden 4’ü yetersiz düzeyde fiziksel aktivite yapmaktadır.

MÜDÜRLÜK BÜNYESİNDE SŞPORTİF ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI

2022 Yılı Fiziksel Aktivite Etkinlik Programı kapsamında, fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek amacı ile Rize İl Sağlık Müdürlüğü toplum Sağlığı Merkezinde görevli Fizyoterapist Oğulcan Uysal eşliğinde müdürlüğümüz bahçesinde çalışanlarımızın katılımıyla hafif egzersiz programı düzenlenmiştir.

MASA BAŞI ÇALIŞANLAR DİKKAT!

İl Sağlık Müdürlüğü ile Merkez Toplum Sağlığı Merkezi organizasyonuyla Fizyoterapist Oğulcan Uysal öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte; önce genel bir bilgilendirme yapılmış ardından masa başı çalışma hayatının etkisiyle oluşan rahatsızlıklar (özellikle sırt ve boyun hastalıkları ) göz önüne alınarak hafif esneme ve germe hareketleri uygulanmıştır.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI