Pazarlı Doktor Kansere Yenik Düştü!

Denizli’de 2 yıldır kanserle mücadele eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hasan Telat Satoğlu, hayatını kaybetti.

TEFEKKÜR 13.03.2023 13:55:17 39 0
Pazarlı Doktor Kansere Yenik Düştü!
Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Aslen Rize’nin Pazar ilçesinden olan Denizli’de Özel Denipol Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapan emekli askeri Op. Dr. Hasan Telat Satoğlu (63), dün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

MESLEKTAŞLARI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Öte yandan, hayatını kaybeden doktor için dün görev yaptığı Özel Denipol Hastanesi önünde tören düzenlendi. Törende meslektaşları ve yakınları göz yaşlarını tutamadı. Meslektaşları, Saltoğlu’nun tabutunun üzerine karanfil bırakarak veda etti.

Saltoğlu’nun cenazesi törenin ardından Türk bayrağına sarılı tabutu omuzlara alınıp cenaze aracına koyulduktan sonra defnedilmek üzere memleketi Rize’nin Pazar ilçesine doğru yola çıktı.

CENAZE TÖRENİ PROGRAMI BELLİ OLDU

Op. Dr. Hasan Telat Saltoğlu’nun cenazesi, 13 Mart 2023 Pazartesi günü (Bugün) ikindi namazını müteakiben Pazar Sahil Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından, ilçeye bağlı Yeşilköy köyündeki aile mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hasan Telat Satoğlu Kimdir?

25.10.1962 yılında Rize’de doğdu.
İlkolul, ortaokul ve lise hayatını Rize’de tamamladı.
1980 – 1986 Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden mezun oldu.
Sırasıyla;
1991 – 95 Gata ihtisas,
1995 – 2006 çeşitli askeri hastanelerde çalıştı.
2006 yılında emekli oldu.
2006 – 2017 yıllarında Kocaeli, İstanbul ve Denizli’de çeşitli özel hastanelerde çalıştı. Kurulduğu günden beri Özel Denipol Hastanesi’nde çalışmakta iken 2 yıla yakın Pankreas Ca ile mücadele eden Hasan Telat Satoğlu
evli ve 2 çocuk babasıydı.

www.kaçkar53.com olarak Merhum Op. Dr. Hasan Telat Satoğlu’na Allah’tan rahmet kederli ailesine ve meslektaşlarına sabırlar diliyoruz.

Anahtar Kelimeler:
1

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

2

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

3

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

4

Z kuşağını anlamanın önemi!

5

Tarım Fuarındaki Yerini Aldı