Pazar'da Minik Kur'an Kursu öğrencileri büyüledi

Pazar Müftülüğü 4-6 yaş Kur'an Kursu öğrencilerinin Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Salonundaki gösterileri katılımcıları büyüledi.

TEFEKKÜR 8.05.2016 09:16:41 106 0
Pazar
ALİ AKYILDIZ
Pazar Müftülüğü ile Cami Derneği tarafından açılan ve 64 öğrencinin 4 sınıfta eğitim aldığı 4-6 yaş Kur’an Kursu’nda eğitim gören minikler, Pazar RTEÜ Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Salonu’nda muhteşem bir gösteriyle velilerin karşısında çıktılar. 

Kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşen programda 4-6 yaş arası minikler okudukları Kur’an-ı Kerim ve ilahilerle adeta salonu mest ettiler.

Mustafa Kot Hocanın sunumuyla gerçekleşen programda açılış konuşmasını yapan Pazar Müftüsü Mustafa Düzgüney, Sahil Camii altında 64 öğrencinin eğitim aldığı kursla ilgili bilgi vererek, “Burada kursa yoğun bir talep söz konusu olmuştur. Kursa yapılan başvuruların sadece yarısını değerlendirebildik. İnşallah yapacağımız çalışmalarla talepleri karşılama sıkıntısını önümüzdeki dönemlerde ortadan kaldıracağız. Minik yavrularımızın bugün burada aldıkları eğitim sonrası sunacakları gösteriyi hepimizin ilgiyle izleyeceğine şüphem yok. Bu kursun açılmasında emeği geçen önceki müftümüz, cami derneğimiz ve katkı sağlayan tüm Pazarlı hayırsever ve girişimcilerimizden Allah razı olsun. Bugün görüyoruz ki çok büyük bir hizmet sunmuşlar.” dedi.

Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan’ın eğitimci eşi de veli olarak katıldığı programda yaptığı konuşmada, burada verilen eğitimin kendi çocuğu üzerindeki etkisini bizzat gördüğünü ifade ederek, kursu düzenleyen ve devam ettiren herkese müteşekkir olduğunu söyledi.

Program, kurs öğrencisi miniklerin Kur’an-ı Kerim, ilahi, ezber hadis ve dualar okumasıyla devam etti.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI