Pazar'da geziye katılanlar mutlu döndü

Geleneksel Doğa gezileri kapsamında Pazar Kaymakamlığının himayesinde 21 Haziran 2014 tarihinde(Cumartesi) bugün Verçenbek yaylasından, Çiçekli Yaylasına Doğa yürüyüşü (Traçking) yapıldı

YAYLALARIMIZ 21.06.2014 21:29:16 357 2
Pazar
Pazar Kaymakamlığının organizasyonluğunu yaptığı Dağ yürüyüşü 21 Haziran 2014 Cumartesi günü bugün gerçekleşti.

2500-3100 rakımlı Verçenik'ten başlayıp, ünlü tatos göllerini aşıp Çiçekli yaylasına inildi.

Organizasyonluğunu  Atina Dağcılık ve Doğa Sporları kulübünün sevk ve idaresi tarafından başarılı bir şekilde yapıldı.

Geziye Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan,İlçe Spor Müdürü Hasan Tezcan,Milli Eğitim Müdür yardımcısı Besim Acar,Ticaret Odası Başkanı Mustafa Memoğlu ve Pazar,Ardeşen ve Çayelinden gelen kişilerle birlikte toplam 60 kişi katıldı.

Gezi sabah 7.30 da Pazar Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor salonun önünden 4 aracın katılımıyla başladı.Havanın Pazar'da kapalı oluşu birçok geziciyi katılımdan vaz geçirdi.Çamlıhemşin-Çat-Orta Yayla köyünden 2700 rakımlı 75 km uzaklıktaki Verçenik Yaylasına araçlarla gidildi.

Pazar ilçesininin aksine Çok güzel bir havanın oluşu geziye katılanları son derece memnun ederken,katılmayanları da üzdü.

Buradan yürüyüşe katılacak olanlar tespit edildi.Katılmayanlar ise araçlarla Çiçekli Yaylaya dönerek,yürüyüş yaptıktan sonra dönecek kafileyi beklediler.
Tırmanışa katılacaklar hazırlıklarını tamamlayarak Atina Dağcılık ekibinin gözetiminde 2.5 Km lik Tatos göllerine sorunsuz çıktılar.

Moçkar gölünden zirveye çıkan yürüyüş ekibi 3.200 mt lik tırmanıştan sonra TATOS gölünde mola verdiler.Burada Yemek ve istirahattan sonra Tulum eşliğinde horon oynadılar.Ardından 5 Km lik yeni bir yaya yürüyüşü yaparak Çiçekli yaylaya ulaşan ekip toplam 9.120 mt yol kat ettiler.


Sabah 7.30 da başlayan gezi akşam saat 20.00 de Pazar'da son buldu.

Geziye katılan Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan 'Çok güzel bir günde ve havada yapılan dağ yürüyüşü  güzel oldu.Hiçbir olumsuzluk yaşanmadı.Katılımcılar açık havada temiz havayı teneffüs ederek her karesi muhteşem doğa güzelliklerinde resim çekme şansı yakaladılar.Geziye katılanlara teşekkür ediyorum' dedi. 
kaçkar53.com paylaşan: ogunuzun
Anahtar Kelimeler:
DERYA
22.06.2014 09:00:06
sayn kaymakamim sizi her etkşnlikte görmek çok güzel i

OSMAN
22.06.2014 09:01:35
müthiş güzellikler neden katilamadim.pişmanim.kaymakam beye teşekkürler.ramazandan sonra da bekleriz

1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI