Pazar CHP Seçimini yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Pazar İlçe teşkilatı bugün yapılan seçimle ilçe iki yıl ilçe teşkilatını yönetecek olan başkanını seçti.

SİYASET 31.08.2023 16:33:43 211 0
Pazar CHP Seçimini yaptı

PAZAR-CHP Rize Milletvekiili Tahsin Ocaklı ve partililerin katılımıya Belediye Kültür ve Düğün Salonunda yapılan kongrede iki aday yarıştı.

CHP Pazar ilçe kongresi yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Pazar İlçe Başkanlığı’nda bugün 38. İlçe kongresi heyecanı yaşandı.

CEVAHİR TOPALOĞLU

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı’nın divan başkanı seçildiği kongre Pazar Belediyesi hizmet binasındaki konferans salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede faaliyet ve denetim raporları okunarak ibra edildi. Ardından İlçe Başkanı Adayı Ömer Hocaoğlu ve Mahmut Başar Telatar birer konuşma yaptı. Konuşmaların sonra seçimlere geçildi.

Mevcut İlçe Başkanı Kazım Balta’nın yeniden aday olmadığı kongrede İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Hocaoğlu ve eski ilçe Başkanı Mahmut Bayram Telatar ilçe başkanlığı için yarıştı.

Kongreye, CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, CHP Rize İl Başkanı Tahsin Kanbur, Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, CHP Eski Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, siyasi parti temsilcileri, STK başkanları ve partililer katıldı.

136 delegeden 132 seçimlerde oy kullandı.

Ömer Hocaoğlu 75 oy alarak yeni ilçe başkanı seçilirken, diğer aday Mahmut Bayram Telatar ise 57 oy aldı.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI