ORMANCILAR EĞİTİM VERMEYE DEVAM EDİYOR

Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde Havai Hatların Kullanımıyla İlgili Eğitim Veriliyor

YURT VE DÜNYA 17.10.2022 13:30:15 54 0
ORMANCILAR EĞİTİM VERMEYE DEVAM EDİYOR

Hayati Akbaş

ARTVİN-Bölgenin coğrafi koşulları nedeniyle yaygın olarak kullanılan havai hatlarının daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla, benzer coğrafi özellikleri taşıyan diğer Orman Bölge Müdürlüklerinin üst düzey teknik personeli ile Orman Genel Müdürlüğü merkez teşkilatından yetkililerin katıldığı bir eğitim düzenlendi.

Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya’ ya eğitim öncesinde ziyarette bulunan katılımcılar bölge ve havai hatlar hakkında bilgi alarak, uygulamanın yapılacağı araziye çıktılar. Bölge Müdürlüğü Makine ve İkmal Şube Müdürü Kemal Çetiner’in anlatımlarıyla gerçekleştirilen eğitime, Orman Genel Müdürlüğünün İnşaat ve İkmal Daire Başkanlığından, Daire başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun, Makine İşletme Şube Müdürü Saadet Çağlayan Özkaya, Etüt Proje Şube Müdürü Sevgi Aktürk ve Teknisyen Mevlut Aydın ile Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Makine İkmal Şube Müdürü Seyit Sayın, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Makine İkmal Şube Müdürü Halil Kısacık, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Makine Mühendisi Bülent Demirci ve Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Makine Mühendisi İhsan Erol katıldı.

Daha sağlıklı ormanlar tesis edebilmek için ormanlarda yapılan bakım ve ekonomik ömrünü tamamlamış emvalin üretimi sırasında diğer ağaç ve fidanlara zarar vermeden havadan taşıma yönteminde kullanılan havai hatlar bölge ormancılık çalışmalarında önemli bir yere sahip.

Orman Genel Müdürlüğünce satın alınarak Orman Bölge Müdürlüklerinin kullanımına tahsisi yapılan havai hatların teslimatı sırasında kullanım ve bakım konularında operatörlere gerekli eğitimler verilerek hizmete alınmıştır.

Daha önce makine parkında havai hat bulunmayan Orman Bölge Müdürlüklerine ihtiyaçlarından dolayı havai hat tahsisi yapılarak daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla, makinelerin kurulumu, işletmeciliği ve kullanım konularında Makine İkmal Şube Müdürlerine ve Makine Mühendislerine yönelik eğitim Bölge Müdürlüğünde uygulamalı olarak veriliyor.


Anahtar Kelimeler:
1

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

2

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

3

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

4

Z kuşağını anlamanın önemi!

5

Tarım Fuarındaki Yerini Aldı