OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİM 7.09.2019 10:50:34 71 0
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Vali Yılmaz Doruk başkanlığında 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Güvenliği toplantısı yapıldı.

Artvin Valiliği Çoruh Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Doruk, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içi ve çevrelerinde gereken her türlü tedbirin alınacağını söyledi.

Vali Doruk, 'Yeni eğitim - öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz açısından güvenli bir şekilde yürütülebilmesine yönelik her yıl olduğu gibi bu yıl da okul güvenliği toplantısını yapıyoruz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.'' dedi.

Toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise okullarda güvenliğin en üst düzeye çıkarılması amacıyla alınan tedbirler ve bu amaçla Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı gibi kurumlarla işbirliği içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantıda; okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul çevresindeki güvenlik kameraları, fiziki tedbirler, okul çevrelerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde satışına karşı alınacak önlemler, okul servis araçlarında öğrenci güvenliğine yönelik yapılması gerekenler başlıklı konularda detaylı değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıya; Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, bazı daire amirleri, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileri, mahalle muhtarları ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI