MUTLU SON

Yusufeli Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanarak imzalar atıldı.

GÜNDEM 27.06.2023 10:21:59 119 0
MUTLU SON

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanarak imzalar atıldı.

Belediye bünyesinde hizmet veren çalışanlarımızın sosyal hakları ve yevmiyelerinde toplu sözleşme hükümlerine göre iyileştirme yaptıklarını söyleyen Başkan Eyüp Aytekin; “Her zaman söylediğim bir söz vardır, Belediye hizmetlerinin asıl sahipleri Belediye çalışanlarıdır. İşçilerimizin haklarını koruyarak daha rahat bir ortamda çalışmalarını sağlamak adına toplu iş sözleşmemizi imzaladık. Başta çalışanlarımız olmak üzere hepimize hayırlı olsun. Toplu iş sözleşmemizi imzalarken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu kamu çerçeve sözleşmesi hükümlerine riayet ettik. Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda toplumda önemli bir yeri olan Belediye çalışanlarımıza da imzalanan sözleşme tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Hak-İş Erzurum Şube Başkanı Şahin Girmenç yaptığı açıklamada, “Yusufeli Belediyemiz ile Sendikamız arasında görüşülmekte olan toplu iş sözleşmemiz imza altına alınmıştır. Varılan mutabakat neticesinde Hükümetimizin kamu işçilerine uygulamış olduğu kamu çerçeve sözleşmesi hükümleri belediyemiz çalışanlarına da aynen uygulanacaktır. Toplu iş sözleşmemizin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz. Toplu iş sözleşmesinin hazırlık aşamasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Aytekin’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Toprak, Hak İş Erzurum Şube Başkanı Şahin Girmenç, Şube Başkan Yardımcısı Erdoğan Çelik ile Yusufeli Belediyesi İşçi Temsilcisi Mehmet Hilmi Demir katıldı.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI