MHP Ardeşen İlçe Kadın kollarını oluşturdu

MHP Ardeşen İlçe Başkanlığında, Kadın Kolları oluşturuldu. Başkanlığına Ayşe Sühehla Yerebakan getirildi. MHP Ardeşen İlçe Başkanlığı Kadın Kolları, ilk istişare toplantısını Başkan Ayşe Sühehla Yerebakan başkanlığında

SİYASET 3.11.2021 18:21:06 93 0
MHP Ardeşen İlçe Kadın kollarını oluşturdu

MHP Ardeşen İlçe Başkanlığında, Kadın Kolları oluşturuldu. Başkanlığına Ayşe Sühehla Yerebakan getirildi. MHP Ardeşen İlçe Başkanlığı Kadın Kolları, ilk istişare toplantısını Başkan Ayşe Sühehla Yerebakan başkanlığında gerçekleştirirken, ileride yapılacak çalışmalar ve hedefler belirlendi.

MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak'ın talimatıyla, MHP Ardeşen İlçe Başkanlığı Kadın Kolları oluşturuldu. Parti toplantı salonunda bir araya gelen Kadınlar ilk önce başkanını seçti. MHP Kadın Kolları Başkanlığına Ayşe Sühehla Yerebakan getirilirken, yönetimde şu isimler yer aldı. Ayşe Bakan, Şenay Er,Hülya Hatipoğlu,Eda Mısırlı,Gülşen Önder,Tülay İyi oldu.

MHP Ardeşen Kadın kolları Başkan Ayşe Sühehla Yerebakan, “MHP Ardeşen İlçe Kadın Kolları olarak arkadaşlarım ile göreve başlamış olduk. Hedefimiz Türk Milleti'nin tarihin her döneminde kadına verdiği önem ve ona atfettiği statüye uygun olarak, kadınlarımızın başta eğitim seviyelerinin yükseltilmesi olmak üzere her bakımdan gelişmesine ve güçlenmesine katkıda bulunmaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatan ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ile demokratik yapısını, her türlü yıkıcı ve bölücü akıma karşı korumaya ve güçlendirmeye çalışmaktır.

Türk kadınının siyasete daha aktif katılımını ve Ülke nüfusundaki oranına uygun olarak parlamentoda temsilini sağlamak, ruh ve beden sağlığı yerinde nesiller yetiştirilmesinin ancak sağlıklı bir aile yapısı içerisinde mümkün olduğu gerçeğinden hareketle, yüzyıllardır övünç kaynağımız olan Türk Aile Yapısı'nın bozulup yozlaşmasını önleyecek çalışmalar yapmaktır.

Sosyal güvenlik kapsamında olmayan ve muhtaç durumda bulunan kadınlarımıza güvenli barınma imkânları sağlamak ve hayatlarını idame ettirebilecekleri devamlı bir iş ve gelire kavuşmalarını temin etmek, çalışan kadınların, iş hayatında başarılı ve ev hayatında mutlu olmalarına engel teşkil edilebilecek ortak meselelerinin çözümüne yönelik çalışmalar yapmak için ve bunların yanı sıra, Türk Kadınının; Türk Milleti'ne mensubiyetten gurur duyan ve O'na derin bir sevgi ve saygı ile bağlı bulunan, Demokrasiyi bütün kurum ve kuralları ile yerleştirmeyi hedef edinen, Hukukun ve millet iradesinin üstünlüğüne inanan, Adalet ve hakkaniyeti dayanan bir sosyal düzen öngören, Herkesin kanun önünde eşitliğini savunan, Din ve vicdan hürriyetinin kutsallığına inanan, Gelenek ve göreneklerine bağlı ve bu değerleri geliştirmeyi görev bilen, bir anlayışa sahip olarak, toplumda hak ettiği statüye uygun bir konuma yükselmesine katkı sağlamak amacıyla çalışmaktadır.” Dedi.

MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak ise, “Yeni oluşturulan MHP Ardeşen İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sühehla Yerebakan ve yönetimine başarılar diliyorum“ dedi.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI