KÜRESEL GAZETECİLER KONSEYİNDEN BAŞKAN METİN’E ZİYARET

Küresel Gazeteciler Konseyi Rize İl Temsilcisi Bayram Ali Kavalcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN'i makamında ziyaret ederek, Küresel Gazeteciler Konseyinin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

GÜNDEM 21.10.2021 17:39:42 80 0
KÜRESEL GAZETECİLER KONSEYİNDEN BAŞKAN METİN’E ZİYARET

Küresel Gazeteciler Konseyi Rize İl Temsilcisi Bayram Ali Kavalcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN'i makamında ziyaret ederek, Küresel Gazeteciler Konseyinin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN; “KGK Rize Temsilcisi ve şehrimizin tanınmış bir gazeteci yazarı olarak, bu vesileyle, Türk milletini bilgilendirmek adına, hızlı ve tarafsız, ilkeli ve doğru yayıncılık anlayışıyla yazan, emek veren bir gazeteci olarak sizin ve Rize’mizin tüm kıymetli basının 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününüzü tebrik ediyorum. Görevi esnasında şehit düşen, vefat eden gazeteci arkadaşlarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum. “dedi.

KGK Rize İl Temsilcisi Bayram Ali KAVALCI, “Küresel Gazeteciler Konseyi, 3335 sayılı yasayla “Uluslararası Birlik” statüsünde; 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle kuruldu. Küresel Gazeteciler Konseyimizin kuruluş yapısı olarak, Yaygın Medya, Yerel Medya ve Dış Medya olarak medya sektörüne ve ülkemize hizmet etmek için çıkılan bu yolda, Türkiye'nin ve milletimizin bizlere yüklemiş olduğu mesleki ve ahlakı değerler çerçevesinde ülkemiz ve milletimiz adına gönüllü olarak hizmet vermekteyiz. Bu noktada KGK'nin kuruluş kararnamesini onaylayan başta sn. Cumhurbaşkanımıza ve her daim bizlere katkılar sağlayan Dışişleri Bakanımız sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na minnettarız. Konseyimiz yurt içi ve yurt dışında misyonuna uygun olan çalışmalarını büyük bir özveri ve heyecanla sürdürmektedir. KGK ailesi olarak, sizin başkanlığınızda şehrimizde başlatmış olduğunuz değişim ve dönüşüm çalışmalarınızda devam eden başarılarınızı kutluyor. Şehrimizin geleceği için yapmış olduğunuz bu önemli çalışmalarınızda her zaman sizlere desteklerimizi ifade ediyoruz.' dedi.

Küresel Gazeteciler Konseyi Rize İl Temsilcisi B. Ali Kavalcı; Rize Belediye Başkanını Metin’i KGK hakkında bilgilendirme ziyaretinde Küresel Gazeteciler Konseyi Yayını, Küresel Medyanın yeni yayımlanan 4. sayısını hediye etti.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI