KÖSOĞLU ANKARA ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTE BİRİNCİSİ OLDU

Rizeli gazeteci İsmet Kösoğlu’nun oğlu Mehmet Akif Kösoğlu, Ankara Üniversitesi Uygulanmalı Bilimler Fakültesi, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümünü okul birincisi olarak bitirdi. Genç Üniversitelinin bu başarısı Rize ve İkiz

EĞİTİM 28.09.2021 09:57:21 429 0
KÖSOĞLU ANKARA ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTE BİRİNCİSİ OLDU

Rizeli gazeteci İsmet Kösoğlu’nun oğlu Mehmet Akif Kösoğlu, Ankara Üniversitesi Uygulanmalı Bilimler Fakültesi, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümünü okul birincisi olarak bitirdi. Genç Üniversitelinin bu başarısı Rize ve İkizdere ilçesinde sevinçle karşılandı.

Rize Lisesi mezunu olan Mehmet Akif Kösoğlu, ÖSYM sınavı sonrasında girdiği Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesini bir yılı Hazırlık Sınıfında olmak üzere 4 yılık eğitim ile toplam 5 yıl sonra mezun oldu. Gazeteci-Yazar İsmet Kösoğlu’nun en küçük oğlu Mehmet Akif Kösoğlu, Anakara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesinin Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümünü Birinci bitirmesi yanında bütün eğitim boyunca hiç sınıfta kalmaması ve not durumunun yüksekliği nedeniyle, Fakülteden Birincisi olarak mezun olması ailesi fertlerini bir hayli sevindirdi. Ankara Üniversitesinde yapılan Mezuniyet töreninde Fakülte Birincisi olarak bir konuşma yapan Mehmet Akif Kösoğlu mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşmada; Okulumda ki bu başarımda ailemin ve hocalarımın çok etkisi ve katkısı vardır. Hepinize saygı ve sevgilerimle şükranlarımı sunuyorum ve çok teşekkür ediyorum. Okul bitti bundan sonra hayatta yararlı çalışmalar yapmak peşinde koşacağız. Mezun olan bütün arkadaşlarımın ırk, cins milliyet ayrımı yapmadan okulundan aldığı Bilgilerle en güzel hizmet yapacağına inanıyorum ’dedi. Tören sonrasında Fakülte Birincisi olan M.Akif Kösoğlu’na çeşitli ödül, plaket ve hediyeler, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından verildi. Törenin açılış konuşmasını yapan Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş yaparken sonrasında Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı. Oğlunun Fakülte Birincisi olarak mezuniyeti hakkında konuşan, Gazeteci İsmet Kösoğlu, “Rize’den gidip Ankara’da Fakülte Birincisi olarak mezun olmak herkese nasip olmaz. Bize bu mutluluğu yaşatan oğluma çok teşekkür ediyorum. Bildiğim kadarıyla Rizeli Fakülte birincisi olduğunu duymamıştım. Sevincimiz anlatılamaz. Bütün çocuklarımızın derslerine çok çalışarak başarılı olmalarını istiyorum. Bize emeği geçen bütün hocalarıma teşekkür ediyorum” dedi. Mezuniyet törenine Rektörü Prof.Dr. Necdet Ünüvar, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş, Ankara Büyükşehir ve Sincan eski Belediye Başkanı Mustafa Tuna, DHMİ eski Genel Müdürü, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, İkizdere eski Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, Rektör ve Dekan Yardımcıları, öğrenci ve aileleri katıldılar.

Haber: Bayram Ali Kavalcı


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI