‘KAPLAR BİZDEN SEVGİ HEPİMİZDEN’

Yusufeli Belediyesi, ilçe merkezi ve mahallelerine sokak hayvanları için beslenme odakları yaptı.

TRABZON-ARTVİN 3.06.2020 09:14:27 77 0
‘KAPLAR BİZDEN SEVGİ HEPİMİZDEN’

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi, ilçe merkezi ve mahallelerine sokak hayvanları için beslenme odakları yaptı.

Yusufeli Belediyesi, sokak hayvanlarının susuz ve aç kalmaması için, yaptırdığı beslenme odaklarını ilçe merkezinde ve mahallelerinde tespit edilen 9 farklı noktaya yerleştirdi. İki bölmeden oluşan beslenme odaklarının yemek ve su takibi Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri tarafından yapılacak.

Sokak hayvanları için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Toprak; “Yusufeli Belediyesi olarak sokak hayvanlarımız için yaptırdığımız 9 adet beslenme odağını önceden tespit ettiğimiz yerlere yerleştirdik. ‘Kaplar Bizden Sevgi Hepimizden’ sloganıyla hayvan severlerimiz ve Gençlik Meclisi üyelerimizin destekleriyle sokak hayvanlarımızın mama ve yemek ihtiyaçlarını karşılayacağız.” dedi.

Yusufeli Belediyesi, şubat ayında Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi marifetiyle toplumda sosyal farkındalık yaratmak amacıyla ilçe merkezi ve mahallerinde yaşayan sokak hayvanları için 5 köpek kulübesi, 15 adet kedi yuvası ve 30 adet kuş evini önceden belirlenen yerlere yerleştirmişti.


Anahtar Kelimeler:
1

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

2

Macaristan’dan getirdiler, Rize’de denenmeye başlandı

3

Projenin ilk ayağı Rize Pazar’da başladı.

4

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI SONA ERDİ.

5

BATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI